Уряд Данії вперше в історії очолить жінка

  На парламентських виборах у Данії перемогу здобула опозиція. Уряд країни вперше у історії очолить жінка. Це - лідерка коаліції лівих сил, Хелле Торнінг-Шмідт. Вона змінить на посаді прем`єр-міністра Ларса Расмуссена, представника лібералів. Ця політична сила у союзі з консерваторами керувала Данією останні 10 років. Економічна політика уряду Расмуссена викликала невдоволення громадян і політикуму.

  "Данії необхідні зміни, Данії треба рухатися вперед, Данії потрібна я". Під таким гаслом вступила у передвиборчі перегони лідер соціал-демократичної партії Хелле Торнінг-Шмідт - і перемогла. Коаліція лівих сил, яку вона очолює, здобула у новому парламенті усього на кілька місць більше за консерваторів. Але цього достатньо, щоби Торнінг-Шмідт стала першою жінкою-прем`єром у історії датського королівства. Тож у штаб-квартирі соціал-демократів - справжнє свято.

  Хелле Торнінг-Шмідт, лідер соціал-демократичної партії: "Шлях до перемоги був довгим і нелегким. Ми пережили скрутні часи, але зараз люди продемонстрували, що вони нас підтримують і соціал-демократи мають значний вплив на суспільство".

  Представники переможених партій визнали поразку і привітали соціал-демократів. Втім, сподіваються взяти реванш. Консерватори та ліберали були при владі у Данії протягом останнього десятиріччя, вибори вигравали - тричі поспіль. Головною проблемою у передвиборчих програмах називали питання інтеграції іноземців і загрозу ісламізації країни. Результатом стали найжорсткіші у Європі закони про іммігрантів. Втім, на цей раз звичні гасла не допомогли.

  Ларс Льокке Расмуссен, лідер лібералів: "Сьогодні Данія отримала нового прем`єр-міністра, і це - представниця соціал-демократів. Я передаю ключі від кабінету глави уряду Хелен Торнінг-Шмідт. І хочу сказати: дорога Хелле, потурбуйся про них, адже тобі вони дісталися лише тимчасово".

  Ліві йшли на вибори з не надто популярними гаслами. Зокрема, пропонували підвищити податки, збільшити пенсійнй вік і подовжити робочий день на 12 хвилин. Втім, людей це не відлякало. На думку аналітиків, за опозицію виборці проголосували через складну економічну ситуацію в країні. За останні 10 років економіка Данії пережила найгірший спад з часів Другої світової війни. Через невдоволення людей влада навіть організувала парламентські вибори на три тижні раніше, ніж планувалося.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нова масштабна ДТП в Аргентині - травмовано 90 осіб
  Наступний матеріал
  У КНР стартувала міжнародна виставка продуктів з пшениці
  Теги: