Уперше за півстоліття палестинці повертають ізраїльтянам живого полоненого

  Уперше за півстоліття палестинці повертають ізраїльтянам живого полоненого. Капрал Ґілад Шаліт - здоровий і повертається додому. Міністерство оборони Ізраїлю офіційно підвердило його особу. Юнак - провів у палестинському полоні понад п`ять років і 2 з них - від нього не було звісток. У обмін на солдата, Ізраїль передає палестинцям більш як тисячу в`язнів зі своїх тюрем. Майже половина з них можуть повернутися уже сьогодні.

  Звідучора повернення Ґілада Шаліта очікували на КПП "Керем Шалом", де сходяться кордони Єгипту, Ізраїлю та Сектору Ґаза. Саме тут капрала узяли в полон палестинці 5 років тому. Відтоді представники ХАМАСу неодноразово намагалися обміняти Шаліта на своїх в`язнів в ізраїльських тюрмах.

  Ґілад Шаліт: "Привіт, я - Ґілад Шаліт... У моїх руках - сьогоднішня газета за 14 вересня 2009го року, надрукована в Секторі Ґаза. Я сподіваюся знайти у ній новини про моє повернення додому. Тату, пригадуєш, як ви приїхали до мене на базу... ми фотографувалися біля танків... Я хочу сказати, що почуваюся добре і поводяться зі мною бездоганно. До зустрічі!"

  Це - останнє відео, на якому Ґілада Шаліта бачили живим. Після п`яти років відмов і невдалих спроб силою визволити капрала, Ізраїль таки погодився на обмін полоненими. Минулого понеділка його схвалив Верховний суд країни. За тиждень - батьки солдата вирушили на зустріч із сином. Із КПП Керем Шалом - після огляду лікаря - його мають доправити на авіабазу Тель-Ноф, подалі від Сектору Ґаза.

  На території Сектору - очікують на возз`єднання палестинські родини. В обмін на Ґілада Шаліта протягом дня мають відпустити 477 колишніх в`язнів. Чотири десятки з них відправлять у заслання до Туреччини, КАтару та Сирії, декого - перевезуть до палестинських територій на західному березі Йордану, але більшість - залишиться в Ґазі.

  Мона Кафіша, мати трьох в`язнів: "Троє моїх синів - були за ґратами. Айман відсидів 15 із 35-ти років, Алаа - 8 із 30-ти, Луай - 10 із 19-ти. І ось тепер вони нарешті можуть повернутися додому. Сподіваюся, їх пропустять".

  Майсун Джалуд, дружина в`язняя: "Чекаю на чоловіка 20 років, і була би щаслива, якби не страх - що не зможу його побачити сьогодні".

  Другу групу палестинських в`язнів - 550 осіб - ізраїльтяни випустять за два місяці, після чергового етапу переговорів за посередництва Єгипту.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  4 млн. нових Айфонів 4S за 3 дні продала компанія "Епл"
  Наступний матеріал
  Потужні пожежі у Боснії та Герцеговині
  Теги: