Унікальна виставка картин епохи Відродження відкрилася у Берліні

  Унікальна виставка картин епохи Відродження відкрилася у Берліні. Шедеври італійського портретного живопису привезли з різних куточків світу. Зокрема, з Лондонської національної галереї, Французького Лувру та галереї Уффіци, що у Флоренції. Серед експонатів роботи - Леонардо да Вінчі, Ботічеллі та Белліні. Виставка у берлінському музеї Боде триватиме до 20 листопада.

  Обличчя Ренесансу - під такою назвою відкрилася виставка картин італійських художників епохи раннього Відродження у Берліні. До музею Боде привезли картини з різних галерей світу. Тут представлена робота Леонардо да Вінчі - Дама з горностаєм. Цю картину привезли з краківського музею Чарторийських. А також "Портрет Леді" П`єро дель Поллайоло.

  Кейт Крістіансен, куратор виставки: "Усе йде від обличчя,  його рис , які запам`ятовуються. Далі плечі, рухи, жести. Автор починає продумувати, як скласти руки, яким має бути погляд, куди нахилити голову. Усі ці деталі  ніби розказують про особистість".

  Окрім картин відвідувачі матимуть змогу познайомитися і з скульптурами та бюстами епохи Віродження. Загалом виставлено близько півтори сотні експонатів. Унікальні роботи німцям допомагали збирати американські колеги з нью-йоркського музею Метрополітен. На підготовку пішли місяці. Мета виставки - розповісти про історію італійського портретного живопису.

  Штефан Веппельман, куратор виставки: "Єдина проблема, яка стояла перед нами - чи можна транспортувати картину чи витримає вона подорож. Тож, на виставці представлені лише ті роботи, які можна було перевозити".

  З тих картин, які експерти визнали стійкими до транспортування потрапили - відомі портрети таких художників як Сандро Ботичеллі,  Рогір Ван дер Вайден, Лоренцо ді Креді, а також інших відомих митців Ренесансу. Виставка у музеї Боде триватиме до 20-го листопада, а потім переїде до Сполучених штатів Америки до Нью-Йоркського Метрополітена.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ураган "Айрін" налетів на Багамські острови
  Наступний матеріал
  "5 канал" встановив новий світовий рекорд на телебаченні [відео]
  Теги: