radiosvoboda.org

Українці у Римі закликали італійську владу зупинити Путіна

Українські активісти, що проживають у Римі, закликали італійську владу та Папу Римського зробити усе можливе, щоб зупинити Путіна. Свої вимоги вони оголосили під час недільної маніфестації проти російської агресії в Україні.

Про це повідомляє "Радіо "Свобода". За інформацією ЗМІ, президент Російської Федерації перебуватиме з візитом в Італії 9-10 червня 2015 року.

"Ми сподіваємося, що цей візит та зустрічі на вищому рівні у Римі допоможуть відновити мир, бо мир в Україні можливий. Достатньо, щоб російські солдати пішли геть і закрили кордон. Решту ми, українці, зробимо самі", − сказав під час мітингу координатор Конгресу українців в Італії Олег Городецький.

Як зазначає видання, від імені громади він подякував урядові Італії за відстоювання проукраїнської позиції у конфлікті. Однак, на думку мітингувальників, Рим мав би активніше підтримувати посилення санкцій проти Росії. Учасники акції також звернулися за підтримкою до італійських медіа, щоб ті більше висвітлювали реальну ситуацію в Україні. Серед промовців були і громадяни Італії, які підтримують та відвідують Україну, надаючи допомогу постраждалому населенню.

На наступному тижні, коли Путін має прибути до Італії і побувати на аудієнції у Папи Франциска, активісти планують засвідчити свій протест проти агресивної політики Кремля щодо України та її народу. Окремі маніфестанти, пише видання, висловлювали невдоволення намірами Папи Римського зустрітися з Путіним. "Я і мої друзі очікуємо, що понтифік не дозволить йому сказати навіть слова на святій території Ватикану", − сказала одна із активісток.

/
/

Попередній матеріал
Один із постраждалих внаслідок підриву прикордонного катера помер - міліція
Наступний матеріал
Ситуація в зоні проведення АТО залишається стабільно складною - прес-центр