5.ua

Українці у Франції окремо від росіян поклали квіти до меморіалу загиблим

  Українська діаспора у Франції 7 травня взяла участь у меморіальних заходах до Дня Перемоги на радянському некрополі в Ноє-Сен-Мартен. З причини російської ролі у розпалюванні кризи в Україні українська діаспора домоглася окремої участі в заході, а також зняття радянського, а згодом російського прапора, що звичайно майорів над некрополем в цей день пам’яті, передає  із посиланням на Українську всесвітню координаційну раду.


  Захід, організований владою регіону, прийняв представників колишніх п’ятнадцяти радянських республік, а також французьких очільників. Українську діаспору на цій церемонії представляла президент Асоціації нащадків українських учасників Іноземного легіону Франції Аннік Білобран.

  Під час церемонії і покладання квітів до пам’ятника 2 тисячам 879 радянським жертвам нацизму, що загинули у Франції, представники діаспори лишалися осторонь.

  Серед полонених з концтаборів, похованих в некрополі, було 78 українських жінок. Вони працювали в концтаборі в департаменті Мозель провінції Лотарингія. Наталя Пастернак, голова Репрезентативного комітету українців Франції домоглася дозволу французької місцевої влади на проведення окремої церемонії покладання квітів і виконання українського гімну.

  "Таким чином українці символізували свою незгоду з претензіями Росії на історичне минуле колишнього СРСР, підкреслюючи, участь України у тій війні і її внесок, і особливо протестуючи проти теперішньої окупації українських територій", - наголосив предствник української діаспори.

  При тому Жак Теньєль, мер комуни Ноє-Сен-Мартен, яка завжди організовувала відвідання меморіалу, побажав мирного врегулювання української кризи, закликаючи до діалогу.
  Попередній матеріал
  У місті-супутнику ЧАЕС євромайданівцю спалили машину
  Наступний матеріал
  США засудили насильство з боку проросійських бойовиків у Маріуполі