Українській діаспорі в Польщі не вистачає українських підручників та літератури

  Підручники, художню літературу, аудіозаписи пісень – усі можливі навчальні матеріали українською знадобляться українській діаспорі в польському містечку Щецин. Там мешкає близько тисячі етнічних українців. У школі для навчання українською матеріалів бракує. Від офіційного Києва допомоги не чекають: просять надсилати книжки земляків.

  Алла Дьоміна, вчителька української мови: "От подивіться - це я притащила з Луцька, але їх було 4 тільки, я їх чотири і купила, а воно коштує шалені кошти. От ця дурниця коштує 200 гривень".

  Двісті гривень коштує ось такий дитячий іграшковий набір українського алфавіту. Вчителька Алла Дьоміна привезла абетки з батьківщини до польського містечка Щецин ще три роки тому, щоби навчати дітей вихідців з України рідній мові.

  Алла Дьоміна, вчителька української мови: "Мабуть мало хто мене ще зрозуміє - я відчула такий собі поклик душі. Мені здалось, що я можу тут принести якусь користь, аби ті діти які хочуть навчитися українській мові, таки їх навчити тої української мови". 

  Навчати вийшло складніше, ніж думалося. На сорок п’ять учнів української школи катастрофічно не вистачає підручників та інших навчальних матеріалів. З Батьківщини грошей на розвиток мови Щецинській діаспорі не виділяють. Рятуються невеликим фінансуванням від влади міста.

  Алла Дьоміна, вчителька української мови: "Є підручники, які відруковані в Польщі - ось такий хороший підручник. Я вам скажу, що вчителі з України, які приїжджали до нас, зацікавились цим підручником".

  А от цю художню літературу вчителька сама трьома мішками везла з України. Випросила їх в обласній бібліотеці. Уроки українських пісень теж записані польськими благодійниками.

  Розташована школа в будинку об`єднання українців у Польщі. Чи не щотижня тут відбуваються вечори співу, театру, лекції про українську культуру. Фінансування вибивають також із місцевої влади. На підтримку з Києва годі й сподіватися – кажуть тутешні.

  Іван Сирник, голова Щецинського відділення Об`єднання українців у Польщі: "Ми живемо в Польщі і мріємо про українську державу, самостійну державу, про українську мову, і це те, що нас тримає в тому що ми робимо. Якщо дійсно буде введена друга державна мова чи навіть третя, то скажу вам чесно - люди ослаблять себе, руки в них впадуть".

  Софія, відвідувачка Об`єднання українців в Польщі: "Тут є просто всі наші люди, наші українці, наша молодь, ну і тут всіх наших українців тягне. Я, наприклад, як скажу між своїми ровесниками, що я українка - то вони дуже цікавляться".

  Славко, відвідувач Об`єднання українців в Польщі: "Мої батьки внесли мені те, щоб бути українцем, що я думаю, що я від цього не відійду до кінця життя".

  Азад Сафаров, Юрій Підлісевич, 5 канал, із Щецина, Польща.

  Попередній матеріал
  Подвійний теракт на півдні Афганістану - 21 загиблий
  Наступний матеріал
  Стан здоров`я Мубарака різко погіршився
  Теги: