5.ua

Українські події викликають чимало емоцій за кордоном [відео]

   

  Європейські країни вважають неприпустимим застосування сили на київських вулицях. Про це повідомляють українським послам особисто. Німеччина викликала до МЗС українського амбасадора, щоб висловити обурення діями офіційного Києва.

  Штефан Зіберт, речник уряду Німеччини: «Звичайно, німецький уряд, німецький канцлер та міністр закордонних справ засуджують ці дії. Ідеться і про насильство, і про справді обурливе ставлення до людини, яке ми бачили на відеозаписі. Ми занепокоєні ескалацією насильства. Агресія з будь-якого боку в цьому конфлікті неприпустима. Це не поліпшить ситуацію в Україні. Наші симпатії - на боці багатьох, мабуть більшості мітингарів, які дотримуються мирних форм протесту. Для них важливо, який шлях обере країна».

  Не оминув виклик до МЗС і посла у Франції - Олександра Купчишина. Президент Франції Франсуа Олланд, своєю чергою, також закликав українську владу шукати шлях до діалогу та знайти спосіб зменшити напругу в суспільстві. Заяву президента - поширило посольство Франції в Україні. Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив - Україна на волосині від санкцій з боку ЄС. Сама ж країна - розглядає можливість запровадження персональних санкцій проти українських чиновників, якщо ті не розпочнуть діалог із протестувальниками та не припинять кровопролиття. Таку постанову ухвалив сьогодні польський сейм.

  Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт переконаний - влада України має знайти шлях розв’язання кризи, інакше - зазнає поразки. Про це - написав у Твіттері.

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Репресії мають бути зупинені. Якщо київський режим спробує військове вирішення цієї ситуації, це буде дуже криваво, а спроба – провальною».

  Про свій нейтралітет - заявляє Росія. Мовляв, не втручається у внутрішню політику України, а просто спілкується з різними представниками української влади.

  А от світові фінансові установи - намагаються зацікавити українську владу пропозиціями співпраці. Про готовність до переговорів уже заявив Міжнародний валютний фонд. Швейцарські компанії - також готові інвестувати в українську економіку, щойно в країні - стабілізується політична ситуація.

  Переймаються долею України і прості люди. По всьому світу - активісти пікетують міністерства та посольства з вимогою вжити санкції проти українських можновладців. Сьогодні на вулиці вийшли у Латвії, Грузії і навіть у далекій Малайзії, де роздавали листівки біля бізнес-центру, де розташовані посольства і штаб-квартири кількох міжнародних організацій. Таким чином - намагалися привернути увагу до подій в Україні та закликати працівників дипустанов - вплинути на своє керівництво і домогтися санкцій.  

  «5 канал».

   

   

   

  Попередній матеріал
  На Київщині підпалили відділення міліції
  Наступний матеріал
  Депутат від ПР зареєстрував у ВР законопроект про скасування "диктаторських законів"
  Теги:
  Loading...