Українська вечірка в італійській Венеції [відео]

  Українська вечірка в італійській Венеції. На наймасштабнішій виставці сучасного мистецтва – Венеційському бієнале, – близько сотні країн світу не лише змагаються за головну нагороду - золотих левів, але й влаштовують позаконкурсні мистецькі покази. Одна із неофіційних програм бієнале - виставка, організована під українським прапором. Що там показують і чим заманюють глядачів, бачила Ольга Петрів.

  Ольга Петрів, "5 канал": "Вода і мистецтво у Венеції просто під ногами. Вони близькі сусіди. Ось типовий рух венеційського транспорту, а буквально за кілька кроків звідси уже розкинувся цілий іграшковий мегаполіс, який легко зруйнувати ногами". 

   

  Мистецтво долілиць і над головою. В одному з венеційських палаців п’ятнадцятого століття українські митці покращили стелю.

   

  Леся Хоменко, учасниця мистецької групи Р.Е.П.: "Що таке покращення? Ми з вами прекрасно розуміємо всю гостроту цього слова і все розчарування".

   

  Євроремонту діждалась лише стеля. І це нерозумне покращення, кажуть авторки. Бо з одною відремонтованою стелею Україна до Європи ще довго йтиме.

   

  Леся Хоменко, учасниця мистецької групи Р.Е.П.Н: "А скільки диким є цей ремонт, на стільки дикою є українська євроінтеграція".

   

  Сотні буханок українського хліба за склом. Це також мистецтво з України. Створене спеціально для Венеції. Спершу  на буханці задивився віце-прем’єр Костянтин Грищенко.

   

  Костянтин Грищенко, віце-прем’єр-міністр України: "В кінцевому рахунку, мабуть, йдеться про те, що не хлібом єдиним".

   

  А потім молодий автор старався розтлумачити свій витвір самому серу Елтону Джону.

   

  Микита Кадан, український митець: "Моя робота називається «бабушка». І цей хліб - це символ радянських людей, старого покоління".

   

  Ця виставка одна з півсотні неофіційних подій Венеційської бієнале. І тут тільки дві українські роботи. Решта двадцять – сотворили молоді митці з інших країн. Але прапор над виставкою майорить синьо-жовтий. Бо всі ці художники змагалися за премію у сто тисяч доларів від українського мистецтволюба Віктора Пінчука.

   

  Віктор Пінчук, бізнесмен-меценат: "Этот конкурс хоть и международный, глобальный, но под патронатом Украины. И украинский национальный флаг развивается. Надеюсь, вы это все покажете".

   

  За рішенням міжнародного журі перемогла у цьому конкурсі британка родом із Гани. Яка пише портрети чорношкірих людей і на кожен портрет витрачає не більше одного дня.

   

  Лінетт Ядом-Боакьє, мисткиня з Великої Британії: "Я досі не отямилась, що я перемогла. Сто тисяч потрачу точно не на дороге авто. Тільки на майбутні портрети".

   

  А у Венеції – вернісаж усіх номінантів на премію і українська вечірка. Віп-персони підпливають під палац. Сер Елтон Джон і боксер Володимир Кличко роздивляються мистецтво.

   

  Володимир Кличко, боксер: "Искусство нужно уметь понимать – и на это тратятся годы. Сегодня я впервые в Венеции".

   

  Напитки й наїдки розумінню мистецтва сприяють не дуже. У меню, зокрема…

   

  Енді Баталья, шеф-кухар з Італії: "Крукеневіч, кракеневіч.."

   

  Журналіст "5 канал": "Крученики!"

   

  Енді Баталья, шеф-кухар з Італії: "Окей, крученевіч".

   

  На українську вечірку до пізнього вечора стоять черги. І під прапором України співають африканці. Бо ж володарка ста тисяч доларів – мисткиня з африканським корінням.

   

  Віктор Пінчук, бізнесмен, засновник мистецької премії: Когда победят украинцы, тогда у нас здесь будет современный украинский гопак.

   

  З Венеції, Ольга Петрів та Дмитро Демішев, "5 канал".
  Попередній матеріал
  Медіа-профспілка вимагає від ГПУ кримінальної відповідальності для міліціонерів
  Наступний матеріал
  З санаторію "Юність" відсилили дітей
  Теги:
  Loading...