Українська тема знову на перших шпальтах європейської преси

  Українська тема знову на перших шпальтах європейської преси. Причина - дипломатичні з’ясування довкола таємно записаної розмови - між представницею Держдепу Вікторією Нуланд та американським послом Джефрі Паєтом. У ній - дипломатка зневажливо висловлюється відносно дипломатичної діяльності ЄС. Вашингтон - достовірність розмови не підтвердив і не спростував.

   

  «До дідька ЄС. Білий дім не коментує», «Прослуховування Нуланд.  Україна розділяє давніх соратників», «Різкі заяви», «Як вирішується доля України», «Неприйнятна позиція» - такими заголовками вибухнули європейські медіа після інформаційного витоку. Скандальний аудіо-запис з’явився у мережі ще у вівторок, але до четверга лишався непоміченим. Триває ролик близько двох хвилин. У ньому - жіночий та чоловічий голоси, позначені автором як Вікторія Нуланд та Джефрі Паєтт - обговорюють лідерів української опозиції. Судячи з деталей, запис могли зробити наприкінці січня, коли Віктор Янукович запропонував їм урядові крісла.

  Жінка: «Гадаю, Кличко не повинен входити до уряду. Не думаю, що це гарна ідея».

  Чоловік: «Я думаю, нам треба тримати поміркованих демократів разом. Проблемою може стати Тягнибок і його хлопці. Я певен, Янукович саме на це і розраховує».

  Жінка: «Думаю, Яценюк з його економічним досвідом цілком міг би очолити уряд».

  Коли ж розмова між імовірними американськими дипломатами доходить до посередництва Євросоюзу, жіночий голос зазначає - краще покладатися на ООН, а ЄС - нехай котиться під три чорти...

  Саме брутальна лайка на адресу ЄС і привернула до розмови особливу увагу з боку європейців.

  Європейка: «Як громадянку Європи мене обурює зневажливе ставлення Сполучених Штатів до ЄС».

  Європеєць: «Принаймні, вони були щирі. Ми й так знали, що за думка у Вашингтона про Євросоюз».

  Українців більше зачепила не лайка, а - втручання Вашингтона у внутрішні справи.

  Перший українець: «Ми маємо одну велику проблему - за нас хтось вирішує».

  Другий українець: «Я думаю, що таке мають вирішувати українські політики самостійно».

  Сама Вікторія Нуланд, що нині у Києві, коментувати скандальний запис відмовилася.

  Вікторія Нуланд, помічник Державного секретаря США: «Я не збираюся коментувати приватні дипломатичні розмови. Скажу лишень - розвідтехніка спрацювала на найвищому рівні».

  Не назвавши запис фальшивкою, пані Нуланд фактично підтвердила - розмова із Джефрі Паєттом таки відбулася. А Держдеп - опосередковано - ще й  підтвердив факт лайки на адресу ЄС - коли повідомив про вибачення Нуланд перед європейськими партнерами. Офіційний Брюссель ці вибачення, очевидно, прийняв.

  Речниця Єврокомісії: «Ми принципово не коментуємо зміст таємно записаних розмов... Можу лишень сказати, що перехоплені приватні бесіди - точно не серед інструментів, що ми застосовуємо для допомоги Україні, а саме цього ми зараз прагнемо».

  Не задовольнили вибачення радниці Державного департаменту - Ангелу Меркель.

  Крістіан Віртц, речниця уряду Німеччини: «Канцлер вважає ці зауваження абсолютно неприйнятними та наголошує - пані Ештон чудово виконує свою дипломатичну роботу, а Євросоюз і надалі докладатиме зусиль для угамування ситуації в Україні».

  Обурення Німеччини пролунало, коли від початку скандалу минула майже доба і здавалося, що Вашингтон із Брюсселем готові зам’яти незручну ситуацію. Тепер же - європейські медіа знову накинулися на лайку Вікторії Нуланд. Розмірковують, хто і яким чином записав розмову і навіщо злив її до Інтернету.

  Ксенія Новікова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Львівський суд повернув посаду губернатора Салу
  Наступний матеріал
  У австралійському місті Брісбен помолилися за жертв Євромайдану
  Теги:
  Loading...