Українська баржа другу добу перебуває в крижаному полоні на Дунаї

  Українські моряки лишаються у крижаному полоні на Дунаї. На борту самохідної баржі "Кам’янець-Подільський" перебувають 11 членів екіпажу. Судноплавство на річці зупинилоя - вона замерзла через аномально низьку температуру. Морози та снігопади не полишають Європу. Найсутужніше тепер на Балканах. У Сербі та Румунії запроваджено надзвичайний стан. Сотні тисяч людей уже другий тиждень лишаються відрізаними від світу.

  Схоже, основним видом зимового транспорту в Європі стають гелікоптери. Ними доправили харчі та ліки українським морякам, які застрягли на баржі посеред замерзлого Дунаю. Гвинтокрилами рятують людей із засніжених балканських сіл. Ними ж евакуювали пасажирів із потяга в Чорногорії - він зупинився через лавину і простояв три дні. 30-х осіб змогли вивезти повітрям.

  Пасажир: "Було трохи складно, тому що у нас не було достатньо їжі. Ніхто не думав, що таке може статися. Але тепер уже все добре".

  Техніка не встигає чистити дороги. Снігом замело пів-Європи. У Румунії відучора закрита більшість автошляхів. Припинено рух вантажного транспорту, скасовані три сотні потягів. На сході країни - запровадили надзвичайний стан. Розчищати дороги вивели армію. Продукти та ліки у засніжені райони доправляють повітрям.

  Житель Румунії: "Дороги прибирають, але дуже повільно. Ті, в кого здорові ноги, можуть пройти. Ну що сказати? Принаймні, ходити пішки - корисно".

  Така ж ситуація у Сербії. У країні вже тиждень діє надзвичайний стан. Сотні тисяч людей лишаються відрізаними від світу, школи та багато підприємств не працюють - економлять електроенергію. Дуже холодно у Франції. Париж потерпає від 10-градусного морозу. У місті замерзли канали. Щоби відновити навігацію, місцева влада переобладнала баржу і перетворила її на криголам.

  П`єр Бурісвіль, капітан криголама: "Ходити доволі складно, через лід баржу веде в різні боки. Часто доводиться здавати назад і починати спочатку".

  Значний внесок у порятунок замерзлих європейців вносить Китай. Звідти доправляють до крамниць теплий зимовий одяг. У країні щойно завершилися тритижневі канікули, але фабрики вже завалені замовленнями з засніженої Європи. Найбільший попит - на пуховики. Виробники кажуть - уже відправили до Італії та Франції все, що мали на складах, і шиють новий одяг в авральному режимі.

  Мао Феньвей, директор кравецької фабрики: "Ми відкликаємо працівників із відпусток, щоби впоратися з усіма замовленнями. За перші три дні роботи після канікул ми отримали 30 замовлень - це вдесятеро більше, ніж зазвичай".

  Аномальні морози та снігопади тривають у Європі вже кілька тижнів. Сувора зима забрала життя понад півтисячі людей. Найближчим часом на півдні регіону - обіцяють потепління, але незначне - лише на кілька градусів. А от снігопади - поки що не припинятимуться.  Попереду в європейців ще принаймні два тижні холоднечі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Польщі звільнили відповідального за будівництво Національного стадіону
  Наступний матеріал
  Масова ДТП на автобані у Німеччині - зіткнулось 21 авто
  Теги: