Україна вимагає посилення тиску на Путіна, а ЄС закликає до реформ

  Посилити санкції щодо Росії закликав Євросоюз голова МЗС України. Саме такий крок продемонструє солідарну реакцію ЄС на зухвалу агресію Росії проти України, наголосив Павло Клімкін на зустрічі з Верховним представником Євросюзу з питань зовнішньої політики.


  Він також відзначив важливість надання Україні військово-технічної допомоги з боку країн-членів ЄС. Засідання міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі вже розпочалося. Зустріч стартувала з обговорення ситуації в Україні. Про це повідомила речниця голови дипломатії ЄС Майя Косьянчич на своїй офіційній сторінці у Twitter.

  У ці хвилини міністри закордонних справ ЄС саме обговорюють додаткові санкції проти Росії. Подальший тиск на Москву з боку ЄС – реакція на дії Кремля щодо дестабілізації ситуації на Сході України. Про це заявили учасники зустрічі. Зокрема, міністри закордонних справ Чехії і Литви припустили: у розширеному пакеті санкцій з'являться і нові прізвища. Голова зовнішньополітичного відомства Іспанії заявив, що під обмеження потраплять ті, хто організовував і підтримував незаконні вибори на Сході України.

  Перед початком засідання Ради Євросоюзу із закордонних справ представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила: санкції проти Росії зараз – не головна мета, нині слід зосередитися на реформах в Україні. За її словами, санкції можуть бути інструментом, який застосовується разом з іншими заходами.

  "Санкції не є самоціллю, не є метою. Вони можуть бути інструментом, якщо їх застосовують разом із іншими заходами. Думаю, зараз саме час, щоби Європейський союз і міністри зосередилися на інших питаннях, якими потрібно займатися, щоби мати повноцінну стратегію", – підкреслила Федеріка Могеріні.

  Тим часом, у Брюсселі підписали угоду між Україною та Євросоюзом щодо статусу Консультативної місії ЄС з реформування сектора цивільної безпеки України. Підписи під документом поставили Федеріка Моґеріні та міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

  Голова консультативної ради ЄС в Україні Кальман Міжей при цьому зазначив: "Власне, ідеться про відбудову фактично з нуля значної частини українського уряду. Ми ставимося до цього дуже відповідально, ми прагнемо допомогти українському уряду. Ми переконані – хоч як би це не було складно, зараз – історичний момент для українців, можливість збудувати державу такою, якою вона має бути".

  Попередній матеріал
  Папа Римський здійснить свій перший візит до США
  Наступний матеріал
  Україна вшанує жертв голодоморів найближчої суботи