astpso.sumy.ua

Україна може стати членом ЄС - резолюція Європарламенту

  Європарламент підтвердив, що Україна має європейську перспективу.


  Про це йдеться в резолюції "Ситуація в Україні й стан відносин між Європейським союзом та Росією", яку ухвалили сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі, передає "Радіо Свобода".

  Європарламент "підтверджує свою думку, що ця Угода не є остаточною метою у відносинах Україна-ЄС, і вказує, крім того, що відповідно до статті 49 Угоди про ЄС, Україна, як і будь-яка інша європейська країна, має європейську перспективу і може стати членом Європейського союзу за умови, що дотримується принципів демократії, поважає основні свободи, права людини, права меншин і забезпечує верховенство права", йдеться в резолюції.

  Вітаючи одночасну ратифікацію Європарламентом і Верховною Радою угоди про асоціацію ЄС-Україна, євродепутати висловили "жаль через надзвичайні заходи й тиск із боку Росії" і заявили, що текст угоди "не може бути змінений". Вони взяли до відома консультації між Україною, Росією та ЄС про імплементацію угоди й "висловили сподівання, що це допоможе усунути нерозуміння".

  Європарламент підкреслив, що Росія "має менше підстав, ніж раніше, щоб критикувати угоду між Україною і ЄС або реагувати необґрунтованими торговельними обмеженнями і військовою агресією".

  Крім цього, Європарламент висловив побоювання, що небезпека може перейти на Грузію та Молдову. При цьому, було закликано країни-члени ЄС оперативно приступити до ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

  Європарламент "заявляє, що угода не може і не буде змінена, закликає держави-члени оперативно приступити до ратифікації Угоди з Україною; бере до відома постійні консультації між Україною, Росією та ЄС щодо виконання Угоди та сподівається, що це допоможе вирішити будь-які непорозуміння", сказано в резолюції.
  Попередній матеріал
  Москаль став головою Луганської ОДА
  Наступний матеріал
  Завтра Україна, Польща і Литва створять спільну військову бригаду
  Теги:
  Loading...