Угорщина: загроза повторного прориву дамби на алюмінєвому заводі

  Загроза повторного прориву дамби на алюмінєвому заводі. Рятувальники евакуювали мешканців містечка Колонтар. Тим часом, кількість жертв аварії - зросла до семи, повідомляє інформаційна агенція Reuters. Як стверджують екологи, потужна течія Дунаю змогла розчинити токсичні відходи. Вони не завдали значної шкоди другій за довжиною водній артерії Європи. Але менші річки токсини повністю отруїли.

  Рятувальники в екстреному режимі вивозять людей з містечка Колонтар, що на заході Угорщини. До регіону терміново прибув прем`єр-міністр країни. Техніки стверджують - існує значна загроза повторної аварії на відстійнику з червоним шламом. Готуються й до евакуації сусіднього Девешера.

  Георгія Тоттос, речниця МНС Угорщини: "Уночі наші фахівці знайшли додаткові пошкодження резервуара. Уряд вирішив розпочати термінову евакуацію місцевих мешканців. Рятувальники облаштували для них тимчасові притулки у школах трьох сусідніх міст".

  Мертвою визнали екологи невелику угорську річку Марцаль. Токсичні речовини довго лишатимуться і в ґрунті біля трьох містечок на заході країни. Отрута згубно впливатиме на здоров`я місцевих мешканців протягом кількох років.

  Нагі Габор, мер міста Мезолак: "Наша річка Марцаль була надзвичайно гарною до аварії. Такою ми не бачили її протягом десятиліть. У ній плавало надзвичайно багато риби і водних тварин. Тепер знадобиться величезний проміжок часу, щоби все відновилося. Це ганьба для нас".

  Води, з високим умістом їдкого червоного шламу, прорвали дамбу заводу на заході Угорщини - у понеділок. Трагедія спричинила міжнародну екологічну катастрофу у східній Європі. "Грінпіс" стверджує - вона стала третьою техногенною аварією за останні двадцять років.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві колишній завод перетворять на мистецький центр
  Наступний матеріал
  У МБРР сумніваються, що Україна готова працювати за світовими стандартами
  Теги: