Угорщина: Мешканці містечка Колонтар провели громадську раду

  Громадську раду провели мешканці угорського містечка Колонтар, яке постраждало від витоку токсичних вод. Під час неї люди вирішили спільно відстоювати свої інтереси перед владою і власниками заводу з виробництва глинозему. До рятувальної операції уряд залучив військових та волонтерів. Їхнім основним завданням є - не допустити потрапляння отруйної речовини в річки Дунай і Раба.

  Уряд Угорщини заборонив проводити будь-які технологічні процеси на алюмінієвому заводі "Айкай". Але громада більше не вірить владі і бізнесменам. Їдкий червоний шлам затопив їхні будинки, сади та поля. Майже 90 відсотків населення регіону вимагають надати їм нові помешкання в інших частинах країни. Мешканці містечка Колонтар провели віче, на якому вирішили подавати до суду об`єднаний позов.

  Мешканець міста: "Ми вже звернулися до однієї з провідних юридичних фірм Угорщини по допомогу. Її представники пообіцяли приїхати до нас і скласти позов до суду. Разом ми зможемо захистити свої інтереси. Жоден з мешканців не залишиться сам-на-сам з цією трагедією".

  Збори громади відвідали мер і представник адміністрації підприємства. Вони висловили співчуття сім`ям загиблих. Замість голови компанії, якій належить завод, прийшов один з менеджерів. І це лише після особистого дзвінка від міського голови. Чітку позицію власників підприємства щодо боротьби з наслідками екологічної катастрофи він висловити не зміг. Мер же звинуватив у всьому саме адміністрацію заводу.

  Кароль Тілі, мер міста Колонтар: "Виявилося, що весь цей час ми сиділи на бомбі з часовим механізмом. І вона вибухнула. Винні у трагедії обов`язково відповідатимуть перед законом. Такі вчинки не можуть залишатися без жорсткого покарання".

  Забруднені води прорвали дамбу відстійника алюмінієвого заводу в понеділок. Вони затопили кілька містечок і селищ у трьох областях на заході Угорщини. Загинули четверо людей, сто двадцять - зазнали поранень. Рятувальники досі збирають отруйну речовину. Влада заявила, що це - найбільша техногенна катастрофа в історії країни.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Азаров: угоду про вільну торгівлю між Україною і ЄС підготують до кінця листопада
  Наступний матеріал
  Повені в Індонезії - 97 людей загинули
  Теги: