Учасники македонського саміту: НАТО буде неповним без України й Балканських країн

  Без Балканських країн та України - Євросоюз та НАТО будуть неповними. Таке заявили 19 лідерів країн Центральної та Східної Європи. Вони збиралися на неформальний саміт, який напередодні завершився в македонському місті Охрид.
  Там говорили про економіку та співпрацю у регіоні. Однією з ключових тем стала проблема самопроголошеного Косова. Президент Сербії Борис Тадич наголосив: за жодних умов його країна не визнає суверенітет одного зі своїх регіонів. І ніколи не визнає Косово - навіть в обмін на вступ до Євросоюзу. Угоду про асоційоване членство в ЄС Сербія підписала кілька днів тому. Це спричинило осуд косовських сербів, а також партії чинного прем`єра країни. Адже більшість країн Євроспільноти визнали колишній сербський край - незалежною державою.

  Борис Тадич, президент Сербії: "Сербія ніколи не відмовиться від європейської інтеграції. За жодних обставин. Я ще раз наголошую - ніхто не шантажуватиме Сербію питанням Косова. Але навіть коли ми вступимо до Євросоюзу, Сербія ніколи не визнає Косово як незалежну державу. Ми маємо повне право захищати наш суверенітет, і маємо повне право дбати про наше європейське майбутнє".
  Попередній матеріал
  Неформальний саміт лідерів країн Центральної та Східної Європи відкрився у Македонії
  Наступний матеріал
  Кореянки вимагають від Японії вибачень за депортацію жінок у минулому
  Теги:
  Loading...