5.ua

Учасникам акції «Грінпіс» у Баренцевому морі почали висувати обвинувачення у піратстві

  Учасникам акції «Грінпіс» у Баренцевому морі почали офіційно висувати обвинувачення у піратстві. Процедура відбувається у Мурманську у присутності перекладачів та адвокатів екологів.

  Першими обвинуваченими стали п'ятеро активістів із Великої Британії, Бразилії, Швеції, Фінляндії та Росії. Їм інкримінують піратство, скоєне у складі організованої групи. Грінпісівцям загрожує від 10 до 15 років ув'язнення. Серед затриманих учасників акції у Баренцевому морі - наш співвітчизник Руслан Якушев, який був коком на човні екологів «Арктик Санрайз». 18 вересня активісти здійснили спробу проникнення на нафтовидобувну платформу «Прирозломна». Так намагалися привернути увагу до небезпеки буріння в Арктиці. Напередодні у швейцарському місті Базелі «Грінпіс» зірвав матч ліги Чемпіонів між місцевою футбольною командою та німецькою «Шальке 04», яку спонсорує «Газпром». Активісти вивісили банер із написом "Не забруднюйте Арктику".

   

  Михайло Крейндлін, адвокат активістів «Грінпіс»:«Мы считаем это обвинение абсолютно абсурдным, необоснованным и незаконным,  потому что в самом тексте статьи основным признаком пиратства является мотив, то есть завладение чужим имуществом. Естественно, никаким имуществом компании «Газпром нефть» или платформы «Приразломная» завладевать активисты «Гринпис» не собирались, ни о каком насилии речи тоже не было».

   

  Попередній матеріал
  Закінчилося засідання Київради [відео]
  Наступний матеріал
  4 «свободівців» затримали правоохоронці після мітингу біля Київради [відео]