Убито одного із лідерів угруповання "Джамаа Ісламія" (репортаж)

  Індонезія повідомляє про знешкодження небезпечного терориста - Нурдіна Топа, одного із лідерів угруповання "Джамаа Ісламія". Саме воно стояло за вибухами на курортному острові Балі. Тоді загинули дві сотні людей. За даними індонезійського телебачення, лідера бойовиків знищили на острові Ява, де він переховувся у родичів. За даними поліції, там він планував замах на президента країни.

  Понад 16 годин індонезійська поліція штурмує пошарпану хатинку на рисовому полі. Шлях до неї показали двоє терористів, затриманих напредодні.  Та стіни будинку виявилися міцнішими, ніж здавалося. Всередині - кілька бойовиків, які уперто протистоять силовикам. П`ять вибухів і невпинні автоматні черги  - лише так вдається увірватися до хатини. Згодом звідти виносять два тіла. Індонезійське телебачення твердить: один із загиблих - Нурдін Мухамад Топ - терорист, голова якого коштувала 100 тисяч доларів. Саме він, один із лідерів угруповання "Джамаа Ісламія", керував терактами на Балі, які 7 років тому забрали життя двох сотень людей. Відтоді ісламісти не раз влаштовували вибухи на курортах, щоби відлякати Західних туристів. Останні з них - у двох столичних готелях - пролунали менше місяця тому.

  Вахіоно, глава поліції Джакарти: "У цій справі ми знищили ще дворх спільників Нурдіна Топа. Коли ми наказали їм зупинити машину, вони - кинули в поліцейських бомбу. Тоді ми їх застрелили".

  Для офіційного підтвердження смерті Нурдіна знадобиться аналіз ДНК. Тож поліція не поспішає святкувати - допитує підозрюваних і потроху розплутує терористичну мережу. У ній Нурдін Мухамад Топ був не лише організатором, але і - вправним вербувальником. Він легко здобував популярність серед молоді і залучав бойовиків навіть з віддалених районів. Поступово Нурдін Топ перетворився ледь не на національного героя. Подейкували, що в ісламського месника не може поцілити жодна куля.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.43Мб)

  Попередній матеріал
  Другий день масового суди над опозиціонерами в Ірані
  Наступний матеріал
  У США зіткнулися літак й гелікоптер
  Теги:
  Loading...