У зоні конфлікту у секторі Газа перебуває близько 300 українців (РОЗШИРЕНО)

  У зоні палестино-ізраїльського конфлікту у секторі Газа перебуває близько 300 українців. Повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ. 191 громадянин України хочуть евакуйоватися з території Сектору Газа.
  За оцінкою української дипустанови, в найближчі дні очікується здійснення багатонаціональної евакуаційної операції. Армія Ізраїлю увійшла у передмістя Ґази. Усю ніч там тривала стрілянина. За минулу добу у анклаві загинули близько сорока людей, таким чином загальна кількість загиблих палестинців наближається до тисячі. Більшість з них - мирні мешканці, серед убитих багато жінок та дітей.

  Армія Ізраїлю узяла під контроль передмістя Ґази. Усю ніч в околицях міста тривала перестрілка, бойовики ХАМАСУ не бажали полишати свої позиції. За минулу добу у боях полягли більше сорока палестинців. Тим часом ЦАХАЛ почав вибачатися за загиблих цивільних. Військові наголошують, що їх мішенню є саме бойовики а не мирні мешканці. І війна ця не проти Палестини а проти ХАМАСу.

  Капітан Орр, пілот армії Ізраїлю: "У цій війні окрім наших ворогів помирають і мирні мешканці, які не мають нічого спільного з бойовиками. Ми просимо вибачення за ці смерті. Не лише ми, військові, а й наші командувачі та наш уряд вибачається за це. Наша армія робить усе, щоб під час військової операції цивільні постраждали якнайменше".

  Щодня на дві-три години Ізраїль припиняє обстріл, щоб миротворці змогли доправити до Сектору гуманітарну допомогу. Адже за даними різних організацій у анклаві гострий брак харчів та медикаментів. Сьогодні ж до регіону прибуває генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, він спробує примирити сторони конфлікту. Утім ще до подорожі генсек зазначив, що з лідерами ХАМАСу він не зустрічатиметься.

  Ріяд Мансур, спостерігач Палестинської Автономії при ООН: "Генеральний секретар ООН висловив свою думку, що військові дії необхідно припинити. Для народу Сектору Ґаза ця війна є справжньою трагедією, ситуація дійсно жахлива. Пан Гі Мун докладе усіх зусиль, щоб припинити кровопролиття".

  Цієї ночі військові Ізраїлю припинили обстріл густонаселених районів палестинського анклаву та почали атакувати мішені на кордоні Сектору Ґаза з Єгиптом. За даними офіційного Тель-Авіву вдалося зруйнувати тридцять п’ять підземних тунелів, якими бойовики ХАМАСу доправляли до анклаву зброю. Ракетні установки та боєприпаси контрабандою переправляли через територію Єгипту.
  Попередній матеріал
  Гілларі Клінтон виступила перед американським конгресом
  Наступний матеріал
  Заворушення у центрі Риги - 31 людина поранена
  Теги: