У затоплених регіонах Австралії населення в паніці скуповує харчі

  Населення затоплених регіонів Австралії боїться опинитися на межі харчової кризи. Люди у паніці скуповують продукти із супермаркетів - переважно хліб, молоко і консерви. Ціни у деяких крамницях уже зросли на двісті відсотків. Острах мешканців - небезпідставний. Поповнити харчові запаси у затоплених містах можна - лише з повітря.

  Пілоти із рятувальних гелікоптерів - найбажаніші гості мешканців затоплених регіонів Австралії. Щоправда, чекають їх не у середині будинків - а на дахах, там, куди люди тікають від високої води. Одного з пілотів, Марка Кемптона, чекав прикрий сюприз після напружених годин роботи - його команда зняла із дахів будинків майже тридцять осіб. Коли Марк повернувся додому, у сусіднє місто, виявилося, що повінь дісталася і його помешкання.

  Джулі Кемптон, дружина пілота-рятувальника: "Головне, що ми - у безпеці, і з нашими дітьми все гаразд. Порівняно із цим будинок - це ніщо. І ми вважаємо, нам дуже пощастило".

  Мешканці штату Квінсленд, чиї будинки зруйнувала стихія, знайшли прихисток у тимчасових таборах. Їм допомагає уряд та гуманітарні організації. Окрім браку житла на австралійців із затоплених регіонів може чекати іще одна криза - нестача харчів. Люди починають панічно скуповувати найнеобхідніші продукти у супер-маркетах. Не панікувати - закликає прем`єр-міністр Австралії, Джунія Ґіллард. Після консультацій із фахівцями вона попередила - повені найближчим часом не спадуть. Але на думку політика, країна переживе це лихо, завдяки унікальному духові її нації. 

  Джулія Гіллард, прем`єр-міністр Австралії: "Дорогою сюди я поспілкуалася з родиною, чий дім затопила вода. Перше, що вони сказали мені: "Ми живі, і з дітьми усе гаразд. Ми разом, і подолаємо усе це." Ось у цьому - фантастичний австралійський дух, дух Квінсленда, він панує у цьому місті".

  Нинішні повені в Австралії уже розцінюють як одне із найгірших стихійних лих за усю історію. Затоплена територія штату Квінсленд дорівнює за площею Франції та Німеччині разом узятим. Збитки, за попередніми підрахунками, можуть становити шість мільярдів доларів. Підсумувати їх зараз - неможливо, адже вода прибуває. Окрім невеликих поселень та маленьких містечок, затоплене одне з найбільших міст Австралії - Брисбен. Загалом від повеней уже загинуло двадцятеро осіб.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Туск: Більша частина провини за Смоленську трагедію - на Варшаві
  Наступний матеріал
  Прокинувся найбільший вулкан Європи
  Теги: