У західних регіонах Франції протест переріс у сутички з поліцією

  У сутички з поліцією переріс протест мешканців західних регіонів Франції. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці, щоби висловити обурення так званим еко-податком, який влада планує запровадити з наступного року.

   

  Це окремий грошовий збір, який платитимуть водії фур та компанії з вантажних перевезень - за шкоду, якої їхній транспорт нібито завдає довкіллю. Протестувальники наголошують: їхній регіон - переважно сільськогосподарський, тож вантажівками користуються практично усі. Новий податок призведе до здорожчання сільгосппродукції, а отже - зниження її конкурентоспроможності. Активісти заблокували низку доріг, поліцейських - закидали камінням. Ті відповіли - сльозогінним газом та водометами. Місцеві ЗМІ повідомляють - не минулося без поранених. Втім, їхню точну кількість не називають.

  Філіпп Поту, організатор акції: «Це справжня революція. Люди невдоволені тим, що відбувається у державі. Їх обурюють проблеми безробіття, бідності, зниження рівня життя. Але основна претензія - новий податок, який значно ускладнить життя місцевих фермерів».  

  Попередній матеріал
  Бунт у британський буцегарні
  Наступний матеріал
  У Польщі почалися масштабні військові навчання НАТО
  Теги:
  Loading...