У Європі запобігли серії терактів - ЗМІ

  Терористи ще не встигли підготуватися, а їх уже викрили. Медіа оприлюднили сенсаційну новину: Аль-Каїда планувала низку терактів у трьох європейських країнах одночасно. Спецслужби дізналися про змову і відвернули загрозу. Яким чином інформація потрапила до ЗМІ, невідомо.

  Про заплановані синхронні теракти першими повідомили Скай Ньюз, Ей-Бі-Сі та Вол-Стріт Джорнал - також синхронно. Журналісти розповіли: Аль-Каїда планувала повторити в Європі "Мумбай". Два роки тому в цьому індійському місті терористи захопили кілька готелів, ресторанів та установ. Цілий мегаполіс опинився у заручниках невеликої групи озброєних людей. Унаслідок кількаденної стрілянини і пожеж загинули понад півтори сотні осіб. Єдиний із зловмисників, який вижив, пізніше розповів: він пройшов навчання у Пакистані. Саме там - за даними Sky News - готували і нових терористів - для Європи. Одного з імовірних нападників американці перехопили на шляху до Німеччини.

  Гідо Штейнберг, представник інституту міжнародних справ і безпеки: "Влада занепоєна цією ситуацією, уся німеччина стурбована".

  Окрім Німеччини, напади планувалися ще й у Франції та Великій Британії.

  Фредерік Пешенар, глава національної поліції: "Ми маємо серйозні підозри, грунтовані на надійних розвідувальних даних, що ризик нападу - високий".

  Саллі Лейвеслі, радник з безпеки: "Можливість того, що одразу три країни - Франція, Німеччина та Велика Британія - можуть одночасно атакувати терористи, нас усіх шокувала. Але це - у стилі пакистанських терористів".

  Попри те, що нападників нібито зупинили на стадії планування, усі три країни поставилися до новини серйозно. Тим більше, що рівень терористичної загрози у них і раніше був підвищений. У Великій Британії - на четвертій із п`яти можливих позначок. А у Парижі - напередодні вдруге за кілька тижнів евакуювали Ейфелеву вежу - через повідомлення про бомбу. Потім - анонім "замінував" вокзал. Обидві тривоги виявилися хибними.

  Попередній матеріал
  Човен на сонячних батареях обігне планету [відео]
  Наступний матеріал
  КМДА і КОДА підписали меморандум про співпрацю
  Теги: