У Європі вирує потужний циклон

  Аеропорт Бориспіль - через снігопади в Європі - скасовує міжнародні рейси. Поки нема сполучення з Лондоном, Віднем, Гельсінки та Шарм-ель-Шейхом.
  Потужний циклон вирує у Європі уже декілька днів. Сніг випав на три тижні раніше, ніж зазвичай. Ускладнене авіасполучення. Скасовано половину рейсів потягів через Ламанш. На дорогах - затори. Лише у Німеччині за 2 дні сталося майже дві тисячі аварій. У Польщі - через раптові морози загинули 18-теро людей.

  Більшість жертв негоди у Польщі загинули від переохолодження. Рекордно низькі температури панують у центральній частині держави, а також на південному-заході, поблизу кордону із Німеччиною. Вже у найближчі дні готуватися до завірюх і морозів радять півночі країни. Поляки - нарікають на погану роботу комунальних служб.

  Юстина, мешканка Лодзя: "Це справді дуже важко. Сніг не чистять. навіть і не знаю, що сказати. Мабуть, відповідальні за це іще солодко сплять".

  Більшість рейсових автобусів і тролейбусів у Європі - не вийшли на маршрут. Лише у Бельгії загальна довжина заторів сягнула 570-ти кілометрів. Та затримка транспорту - не найстрашніша проблема пасажирів. Ще гірша - небезпека ДТП. На дорогах, вкритих ожеледдю уже перевернулися тисячі машин. З них дві тисячі - лише у Німеччині. Більшість авіатранспорту не випускають у рейси. У Польщі, Великій Британії, Франції та кількох інших державах, безліч пасажирів заблоковані у аеропортах. У подібній ситуації і ті, хто вирішив скористатися залізничними та авто- перевезеннями. 

  Мешканка Варшави, дівчина: "Ми чекаємо тут уже півтори години на автобус номер 172, його досі не було. Ми намагаємося дістатися до школи. Дуже сподіваюся, що таки потрапимо туди".

  Не страждають, а насолоджуются сніжною зимою деякі мешканці європейських зоопарків - ті тварини, що прибули із холодних країв. Білі вовки мирно сплять у відкритому вольєрі, ведмеді, бізони - із радістю гуляють. Теплолюбним тваринам - більш сутужно, ані жирафів, ані слонів - не побачити. Велетні гріються у закритих приміщеннях

  Карола Ортель, відвідувачка берлінського зоопарку: "Тут так чудово зараз, так красиво. Бо зоопарк порожній, відвідувачів майже немає, і ми просто наодинці із тваринами. Та й самі звірі якось по-іншому поводяться сьогодні".

  Від негоди європейські держави зазнають і економічних втрат - у мільярди євро. Страждають транспортні служби. Від перевантаження можуть статися збої і у системі електроенергії, споживання якої різко і суттєво зросло. Якщо негода протримається іще кілька днів, чимало держав, зокрема Велика Британії, чекають на перебої із пальним.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ГПУ вивчатиме інцидент між журналістами "5 каналу" та охороною Азарова
  Наступний матеріал
  Балкани потерпають від дощів
  Теги: