У Європі відбуваються масштабні акції протесту проти підвищення цін на пальне

  До водіїв-далекобійників приєдналися рибалки. Невдовзі обіцяють розпочати акції протесту і таксисти. Окрім страйків, люди обіцяють застосувати і інші форми протесту. Зкрема, іспанські риболови, кажуть, що не допустять імпорту риби з інших країн і перевірятимуть кожен вантаж, що прямує через митницю.
  Рибу задарма роздавали рибалки Мадрида. Біля двох вантажівок з морським продуктом зібралися натовпи людей. Вони розуміють невдоволення страйкарів, втім від безплатного товару не відмовляються. Роздача риби - символічний протест. "Коли влада підняла ціни на пальне, але не підвищила зарплат, не підвищила ціни на рибу - вона знецінила нашу працю", - вважають рибалки. Їхня середня зарплатня - 600 євро на місяць. Цього на прожиття не вистачає.

  Хосе-Антоніо Капаррос, речник Спілки рибалок: "Ціна на пальне - головна проблема. Вона ще не досягла піку, вона зростатиме і далі, тому ми не можемо рибалити. Є й інша криза - низька ціна на рибу. Жодну з цих двох проблем уряд не може гідно розв`язати. Вони мусили б зробити бодай щось, щоб трохи знизити ціну на пальне".

  Марті Сантс, представник уряду Каталонії з питань рибальства: "У рибальському промислі все вирішується у Брюсселі. Навіть якщо місцевий уряд може видавати субсидії рибалкам, він не може зробити цього, доки Брюссель не дасть згоду. Це дуже важливий факт. Тут, у Каталонії, ми маємо трохи більше самостійності і можемо полегшити проблему для місцевих рибалок. Але треба підтримувати і центральний уряд, щоб вони могли розв`язати цю проблему для всіх".

  Протести докотилися і до Брюсселя, де представники рибальського сектору з усієї Європи таки зібралися на засідання у п`ятницю. На акцію протесту під будівлею комітету, з`їхалися і представники рибальських профспілок з Іспанії, Португалії, Франції, Італії та інших країн. Кризу у своєму секторі вони називають найглибшою за століття. Якщо влада ЄС не дасть їй ради, під загрозою опиняться тисячі рибалок. Вони змушені будуть міняти професію, адже їхній фах більше не даватиме прибутку.

  Ману Десуте Ван-Гекке, голова Європейської асоціації рибалок: "Ми намагаємося запровадити програму, глобальну для всієї Європи. Ми солідарні в усіх питаннях, але ціни на пальне - це велетенська, це найбільша проблема".

  Проти підвищення цін на пальне виступають не лише рибалки, а й перевізники і фермери. Наступними вийти на акції протесту обіцяють таксисти. Якщо уряди країн не погодяться встановити ціну на паливо близько 40 євроцентів за літр, протестувальники вдадуться до активніших і триваліших дій. Зокрема, страйкарі-рибалки не дозволять урядові уникнути кризи, імпортуючи з-за кордону рибу, яку відмовляються ловити місцеві фахівці. Вони обіцяють перевіряти кожен вантаж, що йтиме через митницю.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У столиці з`явився ще один центр для ВІЛ-інфікованих
  Наступний матеріал
  Тимошенко отримала ще одну жовту картку від Ющенка (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: