5.ua

У Європарламенті назвали дії Росії в Криму анексією

  Анексією – тобто, спробою насильницького приєднання – називає Єврокомісія дії Росії в Криму. Визначення пролунало у Страсбурзі, під час засідання Європарламенту.

  Депутати з різних країн ЄС одностайно засудили військову присутність росіян на півострові, а запланований на неділю референдум назвали незаконним.

  Жозе-Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: "Закликаємо Російську федерацію негайно припинити будь-які спроби анексувати Автономну Республіку Крим".

  Хосе-Ігнасіо Салафранка Санчес Нейра, депутат від Іспанії: "Ми маємо відкинути референдум, як нелегітимний, та підтримати український уряд. ... Якщо ми негайно не вживемо ефективних заходів – наслідки конфлікту будуть непередбачувані!"

  Ельмар Брок, депутат від Данії: "Діям Росії немає жодних виправдань, адже влада в Україні легітимна, а російськомовну меншину ніхто не утискає".

  Йоханнес Корнеліс Ван Баллен, депутат від Нідерландів: "Ми маємо застосувати серйозні економічні санкції, які завдадуть шкоди Росії і, нажаль, нам також. Ми маємо бути готові до цього, бо дії Москви не лише порушують закон, але й руйнують Гельсінський процес, згідно з яким будь-які кордони в Європі можуть змінюватися лише через міжнародне законодавство".

  Ребекка Гармс, депутат від Німеччини: "Якщо Росія хоче себе ізолювати, нехай так і робить. Але 45% її торгівлі – з Євросоюзом".

  Чарльз Теннок, депутат від Великої Британії: "ЄС має запровадити проти Росії суворі економічні санкції. Путін має зрозуміти – таким агресивним діям не місце в сучасній Європі, вони не залишаться безкарними".

  Попередній матеріал
  Українські вояки у Бахчисараї очікують штурму
  Наступний матеріал
  Лідери G7 звернулися до Росії: анексія Криму може мати несприятливий вплив на єдність держав
  Теги:
  Loading...