У ЄС побачили початок кінця кризи (доповнено)

  Франція і Німеччина вийшли із рецесії. Дві найпотужніші економіки єврозони уперше за майже півтора року демонструють зростання ВВП. Оптимісти поспішили оголосити кінець кризі, натомість скептики зростання пов`язують із мільйонами євро, які держави виділяють на порятунок національних компаній.

  0,3% - саме на стільки зріс ВВП у Франції та Німеччині за останні три місяці. Ринки на позитивні новини відреагували блискавично - теж зростанням. Зміцнився євро, подорожчали акції багатьох компаній. Кінець кризі поспішили оголосити експерти і у Парижі, і Берліні.

  Крістіан Дрегер, старший економіст німецького інституту економічних досліджень: "Чітко видно, що рецесію подолано. Зараз ми переживаємо етап стабілізації у виробництві, можна навіть очікувати, що наступного кварталу зростання буде ще вищим, ніж зараз. Думаю, нас чекає поступове відродження".

  Востаннє Франція і Німеччина могли похвалитися зростанням близько півтора року тому. А саме ці країни вважають найпотужнішими у регіоні, Німеччину навіть називають "локомотивом Європи". Та навіть нинішні позитивні показники переконали не усіх. Скептики твердять, до кінця кризи далеко.

  Бенуа де Бруассіа, аналітик KBL Richelieu: "Ці хороші новини ми отримали завдяки тому, що люди купують більше національних товарів, ніж ми очікували. І, звичайно, це наслідок мільйонних урядових вливань".

  Попри позитивні новини із Франції та Німеччини, загальноєвропейські показники оптимізму не додають. Сукупний ВВП країн єврозони і далі падає. 

  Раніше сприятливі новини надійшли зі Штатів. Там у липні вперше за тривалий час зменшилося безробіття. Але вже у серпні кількість тих, хто не працює, знову зросла.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  В.о. голови Держдепартаменту з питань виконання покарань призначений М.Ільтяй
  Наступний матеріал
  Батько Джексона за $200.000 повідомив: Майкла НЕ поховали
  Теги:
  Loading...