У ЄС - масові протести проти подій у Ґазі

  Події на Близькому Сході спричинили хвилю протестів у європейських столицях. У Афінах поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрантів біля ізраїльського посольства. Там близько 3 тисяч людей зібралися, щоб висловитись проти дій ізраїльтян. Акцію влаштували грецькі ліві партії та представники арабської діаспори. За словами організаторів, одну людину заарештувала поліція.
  Лондон. Ізраїльське посольство. шість сотень людей прийшли, щоб висловитися проти дій ізраїльської авіації у секторі Ґаза. Поліція не втручалася, хоча демонстранти несхвальним гулом реагували на пасивність британського уряду. який поки утримується від рішучих заяв. У Італії протестувальники зібралися перед будівлею одного з найбільших телеканалів. Акція пройшла мирно. Серед протестувальників - представники багатьох рухів - пацифісти, комуністи, палестинці та члени організації Червоний Хрест.

  У Берліні понад 2 тисячі людей під палестинськими прапорами та антиізраїськими лозунгами засудили офіційний Єрусалим, за військові дії у Секторі Ґаза. Акція пройшла мирно. Навколо демонстранців було чимало поліції, яка своєю присутністю попередила можливі ускладнення. У Парижі демонстранти розклали палатки, щоб зайнят имісце для наступних демонстрацій. Одна з них призначена на сьогодні, інша, більш масштабна - на суботу.

  Війська Цахалу розпочали військові дії у суботу. За словами Єрусалиму - у відповідь на обстріли ракетами ізраїльських міст. Поки що з боку регулярної армії дії обмежуються авінальотами, однак розмови про наземну фазу операції точаться вже давно. Мобілізовані 6 з половиною тисяч резервістів. До кордону з Ґазою стягнуті танки та бронетехніка. Загинули вже 345 палестинців, серед яких щонайменше 10 дітей.

  Захар Симчич. 5канал
  Попередній матеріал
  До 345 зросла кількість жертв у Секторі Ґази
  Наступний матеріал
  Найбільше на рік падіння котирувань зафіксували у Японії
  Теги:
  Loading...