У Єревані вшанували роковини геноциду вірмен у Туреччині

  98-мі роковини геноциду вірмен у Туреччині вшановують сьогодні у Вірменії. У Єревані кілька тисяч людей прийшли на урочистості, присвячені пам`яті подій майже столітньої давнини.

  Люди пройшли ходою з запаленими свічками та смолоскипами і поклали квіти до вічного вогню. Цей день є неробочим. Уся країна згадує загиблих та депортованих. Близько півтора мільйони вірмен загинули на території кількох провінцій Османської імперії під час Першої світової війни. Туреччина досі не визнає факт геноциду. Анкара вважає, що вірмени загинули під час громадянської війни та заперечує наміри знищення. Єреван, натомість, вимагає світового визнання факту геноциду. Натепер це зробили більше 20 країн.

  Артур Казарян, представник Вірменської революційної федерації: "Цього дня 98 років тому сталася безпрецедентна подія - геноцид вірмен. Уся Вірменія, наша діаспора в світі - уже 14 років поспіль запалюють смолоскипи та борються за справедливість".

  Арон Наспорян, учасник ходи: "Цією демонстрацією ми хочемо добитися визнання, спокути та засудження масових убивств Туреччиною".

  Попередній матеріал
  Міліція взялась з`ясувати обставини конфлікту в ТВі
  Наступний матеріал
  З Байконура успішно стартувала ракета з вантажем для МКС
  Теги:
  Loading...