У Єгипті загострюється політична криза

  Загострюється політична криза у Єгипті. Ліберальна опозиція - відмовилася визнавати нову конституційну декларацію, ухвалену президентом Мурсі наприкінці минулого тижня. Натомість - світські політичні сили закликали мешканців країни - узяти завтра участь у масових протестах.

  Опозиціонери закликають народ - висловитися проти референдуму, призначеного на суботу.  Кількасот найактивніших - цієї ночі провели протест біля президентського палацу. Лідер держави, своєю чергою - наказав армії взяти під охорону усі держустанови країни. Нагадаємо, проект конституції, представлений на всенародне голосування - оголошує основним джерелом права шаріат. Про свободу преси та рівноправність чоловіків та жінок у новому Основному Законі Єгипту - не йдеться. Раніше Мурсі скасував декрет, що надавав йому виняткових повноваження. Втім, опозиція вважає - цього недостатньо.

  Самех Ашур, лідер опозиції: "Фронт Національного порятунку - не визнає декларацію, ухвалену президентом, і виступає проти проведення референдуму про нову конституцію. Новий основний закон - однобокий і не узгоджений з усіма політичними силами. Закликаємо людей - у вівторок вийти на площі міст і висловитися проти політики Мурсі і проти майбутнього референдуму".

  Хосні Мендат, протестувальник: "Коли Мурсі обирали, він обіцяв об`єднати народ Єгипту. Ну і де ця єдність? Його останні рішення лише розділили єгиптян, спричинили глибокий розкол у суспільстві".


   

  Попередній матеріал
  У Мексиці в авіакатастрофі загинула співачка Рівера
  Наступний матеріал
  Хмара попереджає про велику корумпованість держзакупівель у наступному році
  Теги:
  Loading...