У Єгипті тривають акції протесту

  Акції протесту - тривають у Єгипті. Зараз ви маєте можливість бачити наживо. На головній площі Каїра - Тахрір - перебувають кілька тисяч людей. Це здебільшого найрадикальніше налаштовані громадяни. Вони, як і раніше вимагають відставки президента Хосні Мубарака.

  Тим часом новий уряд Єгипту провів перше засідання. За останні два тижні, відколи почалися протести, його склад оновився більш як наполовину. З-поміж інших, позбулися посади - міністри внутрішніх справ, туризму та житлового господарства. Їхню роботу, як і політику Хосні Мубарака, єгиптяни давно критикували, утім донедавна на масові протести не наважувалися.

  Ще два тижні тому єгипетські політики мали справу із зовсім іншою державою. Народне невдоволення - безробіттям, браком житла, низькими зарплатами - лунало хіба що у приватних суперечках та нечисельних опозиціних медіа. 25-го січня - єгиптяни заявили про свої біди вголос. Вимагаючи відставки президента Мубарака, на вулиці Каїра вийшли тисячі людей. За кілька днів їх було вже мільйони, протести охопили всю країну. Стривожений президент розпустив кабінет міністрів, але сам іти відмовився. Рівно тиждень тому новий уряд склав присягу. В Єгипті уперше за 30 років з`явився віце-президент - Омар Сулейман. Саме йому Мубарак доручив переговори з опозицією. Цієї неділі на перемови погодилося навіть - заборонене, але впливове, угруповання "Брати-мусульмани.

  Рашад Мохамед Ель-Баюмі, віце-керівник организації "Брати-мусульмани": "Наші вимоги - чіткі. Це - негайна зміна режиму, починаючи з відставки Хосні Мубарака. Потім - позбавлення військових необмежених прав, якими вони користуються уже 30 років. І ще - розпуск парламенту і свобода політв`язням".

  Вимоги "братів-мусульман" - лишаються незадоволеними. Адже, їхню радикальність поділяє навіть не вся опозиція. Поміркована частина протестувальників - згодна чекати вересня, коли офіційно спливе термін правління Хосні Мубарака. На наступний він обіцяв не висуватися.

  Незгодні з поміркованими співвітчизниками єгиптяни  - і надалі збираються на каїрській площі Тахрір. У понеділок там - кілька тисяч протестувальників. Це значно менше, аніж у пікові дні, але досить, щоби тримати новий Кабінет міністрів у напрузі.

  За межами майдану - життя потроху повертається до норми. У неділю запрацювали єгипетські банки та поліцейські дільниці, невдовзі обіцяють відчинити біржу та школи. У понеділок вийшли на роботу чиновники. Однак, у Каїрі працівники міністреств, на відміну від свого керівництва, так і не змогли стати до виконання обов`язків. Головна чиновницька будівля - Могамма - розташована просто на площі Тахрір. Працівників не впустили всередину.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Українські спортсмени повернулися з зимової універсіади
  Наступний матеріал
  Вдова Гонгадзе вчергове намагається оскаржити рішення суду
  Теги: