У Єгипті поновився суд над Мубараком

  У Єгипті поновився суд над Хосні Мубараком. Нинішні слухання уже закінчили, наступне засідання призначене на третє січня. Екс-президента Єгиптту звинувачують у корупції та силовому придушенні народних виступів. Якщо Мубарака визнають винним - йому загрожує смертна кара.

  Противники та прихильники Хосні Мубарака почали збиратися біля будівлі суду ще зранку. Обидві сторони співають пісень та тримають плакати. Порядок пильнують понад п’ять тисяч поліцейських та бронетехника.

  Мохаммед Аль Вакель, противник Хосні Мубарака: "Гадаю це все - дурна постанова. Я прийшов бо втратив сина. Гадаю маршал Тантаві, прокурор та міністр юстиції розігрують фарс. Але вони ще не знають що 25 лютого станеться велика революція".

  Сорайя, прихильниця Хосні Мубарака: "Ми погоджуємося з рішенням суду. Ми - демократична країна. Отже подивимось, що скаже суд".

  Хосні Мубарака привезли до суду на автомобілі швидкої допомоги. 84-річний екс-президент має проблеми з серцем та утримується у військовому шпиталі. Його звинувачують у причетності до вбивства понад восьми сотень протестувальників 11 лютого цього року.

  Ашраф Адхан, адвокат родини жертв повстання: "Я не чекаю багато від цього процесу. На мою думку це просто шоу. Проти Мубарака немає улік. Вони усі знищені".

  Сайєд Фатхі адвокат родини жертв повстання: "Вже доведено, що Мубараку було відомо, що на вулицях гинуть люди. Він мав достатньо влади щоб зупинити це, але не зупинив".

  Суд над екс-президентом розпочався в серпні. Перші засідання гальмувалися постійними сварками у судовій залі між сторонами захисту та обвинувачення. Наприкінці серпня суддя Рефаат заборонив пресі транслювати засідання. Свої свідчення вже дав голова Військової Ради. На черзі - ще декілька людей із оточення екс-президента.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У республіці Тува підраховують збитки від руйнівного землетрусу
  Наступний матеріал
  Главу одного з найвпливовіших італійських мафіозних кланів заарештували у Барселоні
  Теги: