У Єгипті поновилися слухання у справі Мубарака

  Поновилися слухання у справі екс-президента Єгипту Хосні Мубарака, його двох синів та кількох високопосадовців. Їх звинувачують у загибелі понад 850-ти мирних демонстрантів під час масових заворушень рік тому. Колишньому чільнику країни та його прибічникам загрожує смертна кара.

  Вісімдесятитрирічного колишнього президента Єгипту, його синів та найближчих прибічників доправили до будівлі Академії поліції гелікоптером. Мубарак - тяжко хворий, тож його занесли до зали суду на ношах, як і під час попередніх слухань. Під будівлею суду зібралися дві групи мітингарів. Одна - підтримує Мубарака, який правив країною 32 роки. Друга - вимагає негайно визнати його винним та покарати за злочини проти єгипетського народу. Натовпи розділяють численні загони спецпризначенців.

  Нура Хамам, прибічниця Мубарака: "Ми будемо тут, поки суд не доведе, що Хосні Мубарак - не винний. Справедливість має перемогти. Ми - за Мубарака, і коли його виправдають, все налагодиться".

  Мустафа Шакер Абдул Фатта, противник Мубарака: "Погляньте, що він зробив зі мною! Мого сина вбили! Ось що я зроблю з вами, якщо Мубарака та його прибічників виправдвють, якщо їх не покарають негайно!"

  Відсьогодні упродовж місяця виступатимуть адвокати Мубарака та його спільників. Місцеві ЗМІ запевняють - головний захисник екс-президента, Фарид Ад-Діб, планує оприлюднити нові факти. Преса пише - вони можуть повністю спростувати всі звинувачення.

  Надер Мохамед Хішам, адвокат захисту: "Пане генеральний прокуроре, наші опоненти скаржаться, що їм було важко збирати докази, оскільки слідчі відмовлялися з ними співпрацювати. Це не так. Просто їхні звіти не співпадали з позицією обвинувачення, і їх - скасовували".

  На попередніх слуханнях суд вислухав адвокатів, які захищають інтереси потерпілих під час подій у лютому минулого року. Вони вимагали смертної кари для підсудних, навіть попри відсутність прямих доказів того, що сам екс-президент або міністр внутрішніх справ давали наказ стріляти у беззбройних людей. Мовляв, такі рішення не могли ухвалюватися без відома президента.

  Тарек Ібрагім, адвокат потерпілих: "Прокурор та юристи з боку потерпілих зібрали вагомі докази. Сьогодні я планую представити в суді додаткові свідчення. Далі на все - воля Божа, рішення ухвалюватиме суд. Але я впевнений - наші докази незаперечні".

  Суд на Хосні Мубараком розпочався ще 3 серпня минулого року і  навряд чи швидко закінчиться. Слухання відбуваються зі значними перервами. Попри те, що в Єгипті лишається багато прихильників Мубарака, за останніми опитуваннями - 67 відсотків громадян виступають за смертну кару для екс-президента, який правив країною з 1981 року.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Львові презентували нову книгу історика Володимира В`ятровича
  Наступний матеріал
  Україна отримає $86 млн. на боротьбу із ВІЛ/СНІДом
  Теги: