У Японії зупиняють роботу АЕС "Хамаока" [репортаж, відео]

  Сьогодні відключили четвертий реактор. Керівництво закриває станцію на вимогу уряду. Влада занепокоєна прогнозами сейсмологів про ймовірний землетрус в районі "Хамаоки". Водночас уряд затвердив план допомоги компанії-оператору аварійної "Фукусіми-1". Раніше ТЕПКО звернулася до влади по фінансову підтримку, оскільки сама не може впоратися з виплатами компенсацій.

  На японській АЕС "Хамаока" розпочалися роботи з відключення реакторів. Один із них - четвертий, уже не працює. Ще один планують зупинити завтра. Загалом на станції п`ять реакторів, але тільки два з них вважалися робочими - четвертий і п`ятий. Перший і другий енергоблоки, які побудували ще 1970  року, заглушили ще два роки тому, позаяк вони вичерпали свій ресурс. Третій реактор теж зупинили раніше для планового ремонту. Закривають станцію на вимогу уряду. Хамаока розташована у сейсмоактивній зоні і за прогнозами там може статися землетрус магнитудою вісім.

  "Хамаока" забезпечувала майже десять відсотків електроенергії для центральних районів Японії. Тепер енергетична компанія, якій належить АЕС, щоби відшкодувати втрати - розконсервовує раніше зупинену теплову електростанцію. Вона також закликатиме своїх клієнтів економити електроенергію.
  Тим часом уряд ухвалив план порятунку компанії-оператора аварійної "Фукусіми-1". ТЕПКО заявляє, що самотужки не може впоратися з виплатами компенсацій постраждалим від радіації. Влада пообіцяла допопогти і планує випустити держоблігації на десятки мільярдів доларів. Кошти підуть до спеціального фонду, який кредитуватиме ТЕПКО. 

  Сума відшкодувань поки що не відома. Експерти припускають, що вона може перевищити сто мільярдів доларів. Досі напружена ситуація на "Фукусімі-1", що постраждала після землетрусу і цунамі 11-го березня. Напередодні фахівцям вдалося зацементувати отвір, через який з третього реактора просочувалася радіоактивна вода в океан. Раніше на станції сталися кілька вибухів, внаслідок чого в атмосферу потрапила радіація. Двадцяти-кілометрову зону навколо АЕС оголосили відчуженою.

  Ганна Ільїних, 5 канал  Попередній матеріал
  Президент Сирії пообіцяв більше не розстрілювати мітингувальників
  Наступний матеріал
  Перший літак на сонячних батареях успішно здійснив міжнародний політ
  Теги: