У Японії зафіксували викиди радіоактивної води з реакторів АЕС

  Нові тривожні повідомлення з Японії. На другому енергоблоці "Фукусіми-1" рівень радіації перевищує норму у сто тисяч разів. Водночас -надходять дані про викиди радіоактивної води із реакторів АЕС.

  Дим над реакторами і зруйновані дахи енергоблоків. Ці кадри знімали з гелікоптера Сили самооборони Японії. Другий тиждень поспіль експерти намагаються з`ясувати причини витоку радіації, стрибки якої щодня тримають у напрузі цілий світ. Напередодні повідомили про концентрацію радіоактивних часток, що перевищує норму у десять мільйонів разів. Згодом компанія, якій належить аварійна станція, заявила, що сталася помилка під час вимірювання. Справжні дані перевищують допустимі показники у сто тисяч разів.

  Саке Муто, віце-президент компанії "Токіо Електрик Пауер": "Ми сумлінно працюватимемо, щоби надалі бути точнішими і не припускатися таких неточностей".

  Неприйнятною цю помилку назвали у владі. Генеральний секретар кабінету міністрів, Юкіо Едано, розкритикував енергокомпанію.  

  Юкіо Едано, генеральний секретар уряду Японії: "Заміри радіоактивності необхідні, щоби визначити рівень небезпеки на АЕС. Помилки в таких вимірюваннях - недопустимі. Ми дістали результати аналізів на реакторі №2. Згідно з ними, найімовірніше, що вода всередині реактора вступила у реакцію з відпрацьованим пальним і витекла назовні. Це і викликало підвищення радіаційного фону".

  Шкідливі речовини вже виявили у морській воді. За сто метрів від узбережжя вміст радіоактивного йоду перевищує норму у майже 2 тисячі разів. Спрацьовують дозиметри також у сорока-кілометровій зоні, де мешкають люди. Адже, евакуювали лише тих, чиї оселі розташовані за двадцять кілометрів від аварійної атомної станції.

  Жан Ван де Путте, представник "Грінпіс": "Ми зараз перебуваємо у селищі за сорок кілометрів від Фукусіми. Тут мешкають люди, хоча рівень радіації дуже високий і ми радимо усім тікати звідси якомога швидше".

  Водночас країну продовжує трусити. Сьогодні мешканців східних районів Японії налякав тривожний сигнал про потужний землетрус і загрозу цунамі. Сила поштовхів сягнула шести з половиною балів.

  Хірофумі Йокояма, речник метеорологічної агенції Японії: "Ці поштовхи - відлуння потужного землетрусу, що стався 11-го березня. Країну ще труситиме. Сила поштовхів буде не меншою за п`ять балів".

  Через два тижні після землетрусу і цунамі у північно-східній частині країни досі тривають пошукові роботи. Розбирати завали рятувальникам допомагають добровольці. Списки жертв дедалі поповнюються. За офіційними даними, кількість загиблих сягнула понад десять з половиною тисяч. Більше шістнадцяти тисяч  вважаються зниклими безвісти.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Візит Тимошенко до ГПУ перенесли на інший день
  Наступний матеріал
  Бразильці здолали збірну Шотландії у товариському матчі
  Теги: