У відставку пішов міністр оборони Польщі

  У відставку пішов міністр оборони Польщі - Богдан Кліх. Це сталося після оприлюднення нового звіту про Смоленську катастрофу.

  У документі йдеться: екіпаж літака Президента - частково винен у катастрофі. Команда - була недостатньо тренована, щоби посадити борт за поганих погодних умов. Водночас, йдеться у звіті, - російські диспетчери не дали полякам усієї інформації про метеоумови та положення курсу літака. Експерти дійшли висновку, що екіпаж не очікував туману під час посадки. Причиною ж катастрофи - стало зниження літака, нижче мінімальної висоти на великій швидкості. Під час заходу на посадку - літак врізався у дерева. Майже сотня людей, які були на борту - загинули. З-поміж жертв - провідні польські політики та тодішній президент Лех Качинський із дружиною.

  Мацей Лазек, член комісії розслідування ккатастрофи: "Пілотів для президентського літака  готували у пришвидшеному режимі. Їм зменшували час на відпочинок та тренування за різних погодних умов. Досвідчені пілоти залишили екіпаж, і таким чином їх намагалися швидко замінити новачками щойно з академії. Водночас, на землі, за нашими даними, третина посадкових вогнів були несправні або ж закриті деревами".

  Вєслав Єдиняк, член комісії: "Диспетчери запевняли, що екіпаж на правильному шляху.. Ми вважаємо таке могло статися або через поагну підготовку персоналу, або через несправність техніки. Жодних доказів того, що пасажири змусили пілотів сідати, ми не виявили".

  Попередній матеріал
  У столиці до Євро-2012 почали готувати сувеніри
  Наступний матеріал
  Парламент Іспанії розпустять восени
  Теги: