У Венеції тестують систему захисту від повеней

  Перше випробування нової системи захисту від повеней провели у Венеції. Система складається із 78 велетенських воріт, які підніматимуть із дна моря. Вони закриють острови Лідо, Маламокко та Кьйоджа.

  Конструкція захищає від підняття води на 3 метри і має врятувати старовинне місто. Необхідність створення бар’єру обговорювали ще з середини 60-х років минулого століття. Але суперечки щодо вартості, форми конструкції та можливого впливу на екологію не давати втілити проект у життя. Нині система захисту – готова на 80 відсотків. Будівництво коштує Італії більше 4 із половиною мільярдів євро на рік, а триває воно – майже десятиліття.

  Нагадаємо, в останні роки Венеція потерпає від повеней. Вони поступово руйнують старовинні будівлі та канали. Екологи вважають: усе – через глобальне потепління. Водночас, самі ж захисники природи і є головними критиками проекту. Кажуть – ворота руйнують екосистему заток.

  Гермес Реді, генеральний директор компанії-підрядника: «Венецію підтоплює, коли вода в морі піднімається на 80 сантиметрів. Але таке трапляється по 40-50 разів на рік, не можна щоразу піднімати ґрати, це б завадило судоплавству, та й для екології погано. Тому ухвалили рішення – піднімати захист, коли рівень води сягає метра десяти сантиметрів. Це трапляється 5-7 разів на рік».

  Попередній матеріал
  Обвал недобудованої споруди у Китаї – є жертви
  Наступний матеріал
  Витік аміаку на Одещині – ніхто не постраждав (оновлено)
  Теги:
  Loading...