У Венеції тривають останні приготування до відкриття бієнале

  Останні приготування до 54-го бієнале тривають у Венеції. Переважна більшість павільйонів - уже встановлені, представники 89 країн світу за кілька днів покажуть відвідувачам фестивалю своє бачення сучасного мистецтва. Серед цьогорічних новачків Венеційське бієнале - Гаїті, Бангладеш і Саудівська Аравія. Від України ж на найбільшу подію у світі культури поїхали відразу два проекти.

  Перевернутий танк, на якому встановлена бігова доріжка, зустрічатиме відвідувачів павільйону Сполучених Штатів на Венеційському бієнале. Дженніфер Аллора та Гільєрмо Калзаділья витратили кілька місяців, щоби перетворити грізну бойову машину на витвір мистецтва. Таким чином, вони представляють своє бачення ролі США в сучасному світі.

  Ліза Фрайдман, куратор павільйону США: "Як пояснюють митці, на прикладі перевернутого танку з біговою доріжкою вони хотіли показати свої асоціації з війною та міжнародною гонкою озброєнь. Оскільки цей витвір мистецтва встановлений поруч з американським павільйоном, то він ще й натякає на мілітаризм Сполучених Штатів".

  Січневим протестам на площі Тахрір у Каїрі присвятили свій павільйон представники Єгипту. Під час сутичок прибічників опозиції з правоохоронцями загинув їхній колега - Ахмед Басіоні. У пам`ять про нього на Венеційське бієнале показуватимуть відео, відзняте впродовж протестів загиблим митцем.

  Аїда Елтоїр, куратор павільйону Єгипту: "На п`ятьох екранах в нашому павільйоні постійно транслюються кадри з каїрських протестів, взяті з архіву Ахмеда Басіоні. Побачивши їх, люди відчують неймовірний дух єгиптеської революції".

  Україну на Венеційське бієнале представлятимуть одразу два паралельних проекти. В офіційному конкурсі буде змагатися мисткиня з Одеси - Оксана Мась. Також під час фестивалю відбудеться виставка робіт дев`ятнадцяти художників, які стали кандидатами на засновану українськими меценатами премію. Бієнале проводять у Венеції раз на два роки. Перший фестиваль пройшов у 1895-го. Лише кілька разів Бієнале скасовували через війни. Для широкого загалу його відкриють 4-го червня. Триватиме фестиваль до 27-го листопада.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Близько 40 лісових пожеж зафіксовано у США
  Наступний матеріал
  Щонайменше 4 особи загинули через потужні торнадо у США
  Теги: