У Венеції триває знаменитий на увесь світ карнавал

  Яскраві маски, феєричні костюми, музика, танці та сміх. У Венеції триває знаменитий на увесь світ карнавал. Щоби взяти участь у гуляннях - до міста на воді прибули десятки тисяч туристів з усього світу. Для них - організують численні концерти і конкурси, проводять паради і бали. Гості міста кажуть: попри холодну погоду - цьогорічний карнавал вдався на славу. Останній день святкування - вже завтра.
  Незвичайно холодна цьогорічна зима у Італії - не злякала туристів. Десятки тисяч людей прибули до Венеції, щоби на власні очі побачити знаменитий карнавал. Організатори свята не підвели. Костюмовані марші, конкурси, вистави і концерти проводять на венеційських вулицях вже десять днів поспіль. Останній вікенд карнавалу відзначили яскравим парадом гондол. Каналами міста проплили десятки урочисто прикрашених човнів, а веслували у них - улюблені персонажі італійської комедії дель арте - П`єро, Арлекін та Коломбіна.

  На площі святого Марка - провели конкурс на найкраще карнавальне вбрання. Щоби перемогти, його учасники доклали чимало зусиль - адже щоби виділятися у святково вбраному натовпі, костюм мусить бути справді незвичайним. 

  Джакомо Маччіа Латерца, учасник карнавалу: "Ми приїздимо сюди щороку, щоби взяти участь у карнавалі. Цьогоріч вирішили - вбратися у історичні костюми. Цей одяг - належав нашим пращурам. Він був у вкрай поганому стані, але ми гарно попрацювали і відновили його. Це - справжні вбрання вісімнадцятого сторіччя, і вони вишиті золотими нитками".

  Цьогорічні святкування у Венеції - відбуваються під гаслом "Життя - театр, час надягнути маски". Адже саме маска головний символ свята. Тож навіть ті туристи, що не брали участі у жодних костюмованих акціях зазвичай додають до повсякденного одягу цей важливий атрибут. А найбільші фанати карнавалу - повністю змінюють образ за допомогою перук, незвичайних вбрань та макіяжу.

  Лаура, учасниця карнавалу:
  "У цьому костюмі я дуже схожа на Марію-Антуанетту, королеву Франції та Наварри вісімнадцятого сторіччя. Гляньте на її портрети і на мене - це ж просто одне обличчя!"

  Венеційський карнавал - найдревніший у Європі. Вперше його провели ще у 1268му році. Десятиденне свято розкошу і веселощів - передує Великому Посту. Адже саме слово "карнавал" походить від латинського карне вале - прощавай, м`ясо.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Понад 100 тис. жінок відстоювали свої права на мітингу у Пакистані
  Наступний матеріал
  Масштабна аварія в Еквадорі: 29 людей загинули
  Теги: