У Великій Британії примусово руйнують найбільше в королівстві нелегальне поселення

  У Великій Британії примусово руйнують найбільше в королівстві нелегальне поселення - у містечку Дейл Фарм. До кочівного табору увійшли десятки спецпризначенців. Мешканці - чинять опір, двоє людей поранені, одну - заарештували. До силового розгону влада взялась, коли мешканці містечка відмовилися виконувати судову постанову - полишити ці місця добровільно. Численні судові процеси та розгляди апеляцій тривали понад десять років. Мирно розв`язати проблему закликали британську владу і представники ООН, і відомі зірки шоу-бізнесу.

  Штурм нелегального поселення "Дейл Фарм" поліція розпочала раптово. Кочівники - миттю звели барикади та закидали поліцію камінням. Правоохоронці застосували електрошокери.

  Марґарет, мешканка табору: "Ми були внизу, спілкувалися і тут - зрозуміли - щось відбувається. Побігли сюди... і все сталося надто швидко. Поліція нас виштовхувала, сили були нерівні. Я впала на землю і моя подруга теж. Вона забила спину, а я - обличчя. Спецпризначенці - поводяться грубо!"

  Мешканка табору: "Вони перейшли межу, криваву лінію, яка веде до нашого місцевого поселення".

  За місце у графстві Ессекс, де розташована Дейл Фарм - воюють майже чотириста кочівників.  У вісімдесятих роках кілька ірландських родин купили землю у цій місцевості. Але згодом - поселення нелегально розрослося до сотень наметів, трейлерів, тимчасових житлових споруд. Мешканці сусідніх сіл - постійно нарікали на бруд і шум.

  На захист мешканців Дейл Фарм ставали британські діячі культури, наприклад - оскароносна Ванесса Редґрейв. Навіть комітет ООН у справах расової дискримінації - вимагав від Королівства мирно розв`язати проблему. Судові процеси та розгляд апеляцій тривали десять років. До активних дій поліція взялася, коли Верховний суд поставив крапку у цій справі і визнав поселення - нелегальним.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У США з приватного заповідника утекли кілька десятків екзотичних тварин
  Наступний матеріал
  Ющенко: Договір про ЗВТ у межах СНД, закрив Україні шлях до торговельної інтеграції з ЄС
  Теги: