У Великій Британії проводять курси для тих, хто боїться літати

  Курси для тих, хто боїться літати, влаштували у британському аеропорту Хітроу. Екіпаж та психологи навчають, як поводитися під час перельоту. Допоможуть і тим, хто через страх літати не міг навіть піднятися по трапу, і в останню мить відмовлявся від польоту.

  Молода жінка плаче, вона квапливо піднімається і йде салоном літака. Її заспокоюють стюардеси. Типова ситуація під час перельоту. Зі ста пасажирів таких - майже чверть. Цей рейс влаштували саме для тих, хто дуже боїться літати. Екіпаж спеціально натренований. Боягузам розкажуть, як поводитися і навіть проведуть до кабіни пілотів, якщо пасажир не заспокоїться. Там йому покажуть, як усе працює і спробують переконати, що у повітрі набагато безпечніше, ніж на дорозі.

  Ронан О'Горман, боїться літати: "З роками ця проблема не зникає, і стає ще гірше. Спочатку ти боїшся літати, а зрештою не можеш сісти у літак взагалі".

  Головна порада від психологів - розслабитися. Допоможуть такі вправи, як затамування подиху, або можна подихати у паперовий пакет. Це, збільшить рівень вуглекислого газу, а відтак - пасажир зможе взяти себе під контроль. Адже саме гіпервентиляція і підвищений рівень кисню під час зльоту спричиняє дискомфорт.

  Кейтс Столл, психолог: "Проблеми виникають через напруження м`язів, які надсилають організму сигнал про страх, той самий, який на підсвідомості змушує нас тремтіти. Вам ніби хочеться втекти від нього. Якщо ви зможете його подолати - усе минеться і ви переможете".

  У подоланні страху не допоможуть ані транквілізатори, ані алкоголь, наголошують організатори курсів. Вони зможуть лише відволікти на деякий час. Тож, головне - працювати над собою, і після теоретичного курсу відразу замовити квиток на літак і застосувати усі вміння на практиці.

  Енн Мічел Вігнаролі, боїться літати: "Я навіть дивилися у вікно під час польоту, чого ніколи раніше не робила. Думаю, що вже готова на тривалий переліт і проведу відпустку в Австралії".

  Курси безкоштовні, на них можна ходити, поки не вдасться поборити страх літати. Дехто виліковується від фобії вже за два-три місяці. Ефективну практику вже запозичили у США. Курси для тих, хто боїться літати, незабаром відкриються у Нью-Йорку.

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Штучний гейзер із стічного люка пошкодив авто у Монреалі
  Наступний матеріал
  Звільнений з СІЗО активіст "Податкового Майдану" оскаржить дії міліції
  Теги: