У Великій Британії продовжує розвиватися медіа-скандал

  У скандалі з британським таблоїдом замішані представники української діаспори. Йдеться про колишнього старшого редактора видання "Ньюз оф зе Волд" Алекса Марунчака і журналіста Грега Місківа. Сам скандал спалахнув майже 2 тижні тому. Редакцію видання звинуватили у підкупі поліцейських та незаконному прослуховуванні телефонів заради публікацій сенсацій. У справі заарештували 10-ох людей.

  На хвилі медіа-скандалу з виданням "Ньюз оф зе Волд" у відставку пішов Голова Скотланд-Ярду сер Пол Стівенсон. Причина - численні звинувачення у тому, що його працівники брали гроші від журналістів газети за інформацію, закривали очі на телефонні прослуховування, а також затягували розслідування.

  Пол Стівенсон, комісар лондонської поліції: "Я вирішив залишити посаду через звинувачення у зв`язках лондонської поліції із медіа-корпорацією "Ньюз Інтернешнл" на найвищому рівні. Зокрема, йдеться про співпрацю з містером Нілом Уоллісом, який фігурує у справі "Ньюз оф зе Волд". Я нічого не знав про масштаби ганебної практики телефонних прослухувань і моя совість чиста".

  Удару по репутації поліції завдав і той факт, що голова Скотланд-Ярду Пол Стівенсон відпочивав у приватному санаторії, де колишній заступник редактора "Ньюз оф зе Волд", а  нині арештований Ніл Уолліс, працював.

  Стефен Пьордью, менеджер санаторію "Сhampneys": "Ми справді взяли його на посаду відповідального за зв`язки з громадськістю. Він мав прийти у липні, але ми попросили його стати до роботи вже у квітні. Я не думаю, що голова Скотланд-Ярду знав про те, що Уолліс працює у нас, і мав з ним якісь справи"

  За майже два тижні медіа-скандалу голова холдингу Руперт Мердок втратив газету "Ньюз оф зе Волд". Останній номер вийшов ще позаминулої неділі. Він також відмовився від купівлі телеканалу. Цими вихідними затримали найближчу соратницю і помічницю Мердока, Ребеку Брукс. Вона була виконавчим директором британського підрозділу медіахолдингу, а також виконувала обов`язки головного редактора "Ньюз оф зе Волд". Утім, сьогодні її відпустили під заставу. Загалом, у списку заарештованих близько десяти людей. Зростає також кількість тих, хто вважає себе жертвою незаконної діяльності газетярів. Потерпілими вважають себе музикант Пол Маккартні, футболіст Девід Бекхем і колишній прем`єр Гордон Браун.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мальта надасть фінансову підтримку лівійським повстанцям
  Наступний матеріал
  У Великій Британії пройшли змагання з бігу спиною вперед
  Теги: