У Великій Британії неповносправні діти займаються йогою [сюжет, відео]

  Спеціальною йогою займаються діти, хворі на церебральний параліч, у Великій Британії. Дихальна гімнастика та особливі вправи допомагають малюкам покращити фізичний стан.

  Йога може допомогти дітям з особливими потребами покращити життя. Через ДЦП страждає частина мозку, відповідальна за рух, нарощення м`язів і мову. Діти з церебральним паралічем, зазвичай, відстають у моторному розвитку.

  Каріта Массара, мати хворого хлопчика: "Джек не може робити більшість того, що є звичним у нашому повсякденному житті - розмовляти, вставати, щось брати чи одягатися". 

  Британські викладачі йоги вважають, що саме їхні вправи можуть допомогти дітям покращити фізичний стан. Від звичної фізіотерапії заняття з йоги відрізняються дихальними вправами.

  Джо Мануель, йога-терапевт: "Дуже мало курсів із фізіотерапії використовують дихальні вправи. Під час гімнастики ви тренуєте м`язи. А йога - пропонує змінювати тіло зсередини. Під час дихальних вправ ви змушуєте мозок давати команди тілу. Це корисно і для самого мозку, і для розвитку м`язів".

  Курс йоги для дітей з ДЦП користується неабиякою популярністю. Багато батьків відзначають, що діти почуваються краще і поступово розвивають координацію та моторику. Зараз йога-центр збирає кошти для офіційного медичного дослідження ефективності вправ. Якщо медики підтвердять користь від таких вправ - набагато більше дітей зможуть отримати допомогу. У середньому у світі на ДЦП хвора одна дитина з чотирьохсот. Це означає, що тільки у Великій Британії щороку діагностують майже дві тисячі випадків захворювання.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Сан-Франциско презентували нову модель iPad [відео]
  Наступний матеріал
  До складу київського "Динамо" повернеться Алієв
  Теги: