У Ватикані зійшов на престол Папа Римський [відео]

  У Ватикані зійшов на престол Папа Франциск. Свідками інавгурації першого Понтифіка-єзуїта та представника Америки на Святому престолі - стали двісті тисяч вірян, що зібралися на площі Святого Петра. Згодом у соборі Святого Петра Понтифік прийняв релігійних та політичних лідерів, які прибули на церемонію інавгурації. Вперше за тисячоліття введення на престол - лідера католицької церкви відвідав і глава православних християн - Патріарх Константинопольський Варфоломій I.

  Журналіст "5 канал": "Більш як 250 тис прочан з цілого світу прибули до площі Св`ятого Петра у Ватикані. Вони стали свідками першої месси, яку Папа Франциск відслужив публічно. Сьогодні він отримав особливі літургічні регалії".

  Вхід до Площі Святого Петра охороняють українські студенти. Заради цього їм відмінили лекції у виші. 

  Петро Монька, студент римського університету: "Перш за все Папа є близьким до людей, і сьогодні цю близькість ми хочемо в особливий спосіб пережити".

  Перед початком месси Папа Франциск прямує до крипти базиліки святого петра. Там поклоняється останкам першого апостола. Далі - публічна месса:  новому понтифіку вручають папські, серед них - перстень рибака і омофор.

  о. Теодозій Грень: "Перстень рибака символізує, що Папа є наступником апостола Петра, це саме ця червона ниточка від апостола петра до сьогоднішнього папи, а омофор, це символ влади та символ пастиря Вселенської церкви, який бере заблукану вівцю на свої плечі".

  Раніше перстень був з чистого золота. Сьогодні папа Франциск вирішив носити відзнаку рибака лише з срібла, позолота буде зверху. Папа, який взяв собі ім`я апостола бідних, ратує за скромне життя.

  Папа Франциск: "Ісус Христос передав апостолу петру владу над церквою, і ця влада означає в покорі, любові та з глибокою вірою служити ближньому, а саме тому, хто має спрагу, голодує, у вязниці перебуває, хто хворіє. Ось це є завдання і служіння Папи, це моє завдання". 

  Ще одне завдання, яке ставить перед собою понтифік - будувати мости та сприяти міжрелігійній толерантності. На урочисту церемонію зїхалися глави східних католицьких та православних церков. Ватиканські журналісти уже відкоментували: такий підхід оновить суть християнства. 

  Джуліо Албанезе, ватиканський журналіст: "Ми християни не за обовязком, але за покликанням. Папа Франциск це прекрасно розуміє і дає чітко зрозуміти, що християнство – це релігія основана на любові до ближнього, а не до строгої доктринальності".

  З Риму, Тарас Семенюк, "5 канала".

  Попередній матеріал
  Кочнєва знову повернеться до Сирії [відео]
  Наступний матеріал
  Низка вибухів пролунала у Багдаді
  Теги:
  Loading...