У Ватикані розпочався конклав із виборів нового Папи [відео]

  У Ватикані розпочинається святкова меса з нагоди початку конклаву. Пізніше - пообіді - відбудеться саме голосування кардиналів. Аби стати новим Папою, комусь із них необхідно набрати дві третини плюс один голос. На результат конклаву чекають прочани і журналісти, які з`їхались до Ватикану з усього світу.

  Після обіду о 16.30 всі 115 кардиналів перейдуть до Сикстинської каплиці, де власне й розпочнеться таємне голосування. Нагадаємо, що право голосувати на конклаві та право бути обраним Папою мають лише ті кардинали, яким на момент конклаву виповнилось не більше 80 років.

  Вже о 19 годині прочани на площі святого Петра дізнаються про результати голосування. Про це їм сповістить чорний або білий дим з комина Сикстинської каплиці. Чорний дим символізує, що голосування провалилось, натомість білий дим сповіщає всім, що кардинали більшістю голосів обрали нового очільника католицької церкви. Якщо ж сьогодні кардинали не оберуть нового понтифіка, то вже завтра зранку повернуться знову до звиклої процедури голосування.

  Окремо хочемо відзначити, що зараз до площі святого Петра прибувають прочани з цілого світу. Організатори очікують близько 200 тис. осіб.

  Патрік та Елена, туристи з Голандії: "Ми приїхали до Риму на велосипедах, щоб на власні очі побачити нового Папу. В дорозі ми були два тижні".

  Мірко, прочанин з Угорщини: "Я думаю, що білий дим зявиться у суботу. Не так легко буде кардиналам визначитись".

  Для кращої безпеки і порядку організатори мобілізували додаткові наряди охоронців. Свіжа інформація про перебіг та результати глосування на конклаві розлетяться по цілому світу миттєво, бо зараз у Ватикані працює майже 10 тисяч закордонних журналістів.

  Отож, вже сьогодні о 19-й годині за Римом чекаємо результату голосування. Вся увага прикута до димаря на Сикстинській каплиці.

  Тарас Семенюк, з Ватикану, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ДАІ закликає водіїв до обережності через ожеледицю
  Наступний матеріал
  Біля берегів Італії врятували до 150 нелегальних мігрантів
  Теги:
  Loading...