У Ватикані зійшов на престол Папа Франциск [відео]

  У Ватикані зійшов на престол Папа Франциск. Свідками інавгурації двохсот шіcтдесят шостого Понтифіка - першого єзуїта та представника Америки на Святому престолі - стали десятки тисяч вірян, що зібралися на площі Святого Петра.

  Церемонія розпочалася біля гробниці апостола Петра, який заснував римо-католицьку церкву та вважається першим Папою Римським. Там Папі Франциску вручили палій - вузьку накидку з вишитими червоними хрестами, що символізують кров Ісуса Христа, а також перстень рибалки - головний атрибут папської влади. Всупереч традиції виготовлення папських перснів із золота, Папа Франциск попросив для себе срібний, щоправда, його вкрили позолотою. Після літургії Понтифік виголосив проповідь італійською мовою. Папа Франциск закликав відстоювати інтереси найнезахищеніших верств населення - бідних та літніх людей, а також подбати про збереження природи. На інавгурацію Єпископа Рима прибули понад 160 релігійних та державних делегацій. Уперше за тисячу років зведення на престол глави католиків відвідав і глава православних - Патріарх Константинопольський Варфоломій I.

  Едуардо Фернандес Мендіа, прочанин із Аргентини: "Він був нашим кардиналом, тому для мене і всіх нас, аргентинців, це величезна радість. Я й уявити не міг, що він стане Папою. Він не претендував на престол. Але рука Божа обрала Аргентину".

  Адель Аллеґріні, вірянка з Рима: "Це фантастичний день, адже він - чудовий Папа. Він справді уособлює простоту, любов та братерство Бога у світі".

  Дон Сабатіно, священик з Італії: "Цей день - дуже особливий для церкви у світі. Ми всі прибули сюди, щоби помолитися за Папу Франциска".

  Попередній матеріал
  Повінь у Бразилії
  Наступний матеріал
  Організація "Міжнародна амністія" закликає владу зняти обвинувачення із затриманих біля ГПУ
  Теги:
  Loading...