У Варшаві двом полякам загрожує 15 років в'язниці через експлуатацію праці українців

  Зловмисники вербували у Білорусі та Україні людей у скрутному фінансовому становищі, обіцяючи їм стабільну роботу з високою платнею у Польщі

  Окружна прокуратура польської Варшави спрямувала до суду провадження щодо експлуатації праці білорусів та українців: двоє обвинувачених від липня 2015 року до жовтня 2016-го винаймали іноземців на роботу у сфері громадського харчування та утримували їх у важких умовах. Як передає Цензор.НЕТ, прокуратура міста повідомляє, що поляків судитимуть за торгівлю людьми.

  Як повідомляється, Борис С. та Мирослав К. – організатори злочинної схеми – "користувалися скрутним фінансовим становищем" людей і вербували їх на території Білорусі та Україні, обіцяючи надати у Польщі стабільну роботу з високою платнею.

  Згідно з матеріалами слідства, трудові мігранти, не орієнтуючись у польському законодавстві, були змушені працювати у закладах громадського харчування Варшави по 350 годин на місяць.

  Через численні "штрафи" свою платню вони отримували невчасно та не в повному обсязі. А звернутися до правоохоронців люди боялися, щоб не втратити вже отримані гроші. Крім того, на робітників ще й чинився психологічний тиск – деякого змушували давати розписки про отримання грошей у борг.

  "Люди жили у готелях для робітників та у приватних квартирах у Варшаві, орендованих організаторами злочинної схеми. Житлові умови у цих приміщеннях слідчі назвали "скандальними". Крім того, життя робітників було під повним контролем організаторів схеми", – йдеться в повідомленні.

  Підозрюваний Борис С. свою вину повністю визнав та розповів, за якою схемою працювали ділки. За його словами, свою роботу починав у 2015 році в ресторані Мирослава К. як звичайний робітник. Але через якийсь час Мирослав К. запропонував йому посаду "наглядача" над іншими найманими працівниками. Власник ресторану своєї провини не визнає.

  Наразі організаторам злочинної схеми загрожує до 15 років за ґратами.

  Попередній матеріал
  День визволення Одеси від німецьких окупантів: на вулиці виведуть понад 1 тис. копів
  Наступний матеріал
  Екстрене засідання Радбезу ООН: США самостійно дадуть відповідь на хіматаку в Сирії
  Теги: