У тибетському Лхасі тривають акції протесту - є жертви (РОЗШИРЕНО)

  Кілька людей загинули під час заворушень в тибетському місті Лхасі. Тут від понеділка тривають наймасштабніші за останні двадцять років акції протесту тибетських монахів. Китай намагається стримати мітингувальників та обмежити доступ журналістів до місця подій. Офіційний Пекін уже заявив, що заворушення спровокував Далай-Лама. Офіційний речник духовного лідера буддистів вже відкинув ці звинувачення.
  Уже є перші жертви заворушень у тибетському місті Лхасі. За повідомленнями свідків,  -  кілька загиблих та поранених. На вулицях лунають постріли, між монахами та китайськими поліцейськими де-не-де спалахують сутички. Проти мітингувальників застосували сльозогінний газ. Монахи підпалюють поліцейські машини та крамниці. Щоб стримати протести, тисячі солдатів оточили три найбільших буддистьких монастирі у місті. Духовний лідер буддистів Далай-Лама закликав Китай припинити застосовувати силу проти тибетських демонстрантів. Ситуацію в Тибеті обговорювали і на сьогоднішньому саміті ЄС у Брюсселі.

  Девід Мілібанд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Я думаю, усі європейські країни повинні прояснити для себе, що саме відбувається в Лхасі. На мою думку, тут є два важливих послання. По-перше, обидві сторони мають поводитися стримано, а по-друге, діалог - це єдиний шлях уперед".

  Дізнатися, що саме відбувається в Лхасі дуже важко. Жодна інформаційна агенція не може отримати відеоматеріали з місця подій. За повідомленнями окремих ЗМІ, спроби кореспондентів вийти в прямий ефір блокує місцева влада. Втім, навіть мінімальна інформація, яка потрапляє на західні телеканали, зумовила хвилю протестів по всій західній Європі. Під китайськими посольствами відбуваються численні акції протесту.

  Анна Холмс, координатор кампанії "Звільніть Тибет": "Сьогодні три-чотири тисячі монахів вийшли на вулиці Лхаси. Вони вимагають визволити Тибет та повернути Далай-Ламу. Правоохоронці оточили монастирі та намагаються не випускати монахів на вулиці. Вони впевнені: тільки-но почнуться арешти монахів, решта населення Тибету також приєднається до протестів".

  Численні виступи монахів-буддистів та прибічників Далай-Лами, які вимагають незалежності Тибету від Китаю, стали найсерйознішими заворушеннями у цьому віддаленому гірському регіоні за останні два десятиліття. Акції протесту розпочалися в понеділок в Індії таТибеті і були присвячені річниці невдалого повстання проти Китаю у 59-му році, внаслідок якого Далай-Лама був змушений тікати з Тибету.

  Олександра Ткаченко, Тетяна Олійник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Консерватори перемагають на парламентських виборах в Ірані
  Наступний матеріал
  В Албанії вибухають снаряди - є жертви
  Теги:
  Loading...