У Тунісі мітингують з вимогою відставки уряду

  Відставки нового уряду і повернення грошей, вивезених президентом-утікачем, вимагає опозиція Тунісу. Поки що її акції - мирні: на вулицях кілька тисяч політичних активістів. Влада навіть скоротила комендантську годину: тепер вона розпочинається не о 6-й, а о 8-й годині вечора, і триває так само до 5-ї ранку.

  Від вуличних сутичок до політичних мітингів Туніс перейшов менш як за тиждень. Лише минулої п"ятниці, наляканий заворушеннями, із країни утік президент - Зін Аль-Абідін Бен Алі, що правив 23 роки. Слідом за ним почали виїжджати іноземні туристи. Але усього за кілька днів - зібрання опозиції у столиці - мало чим відрізняються від європейських мітингів. 

  Протестувальники: "Самі бачите, серед нас немає екстремістів, зараз у Тунісі відбувається така ж революція, як колись у Франції! Ми боремося за свободу! Повірте, усі ми жертви режиму - і протестувальники, і ці поліцейські".

  Рішучість опозиції не лише виштовхнула з Тунісу президента, але і не дозволяє його прибічникам лишатися при владі. У новому уряді національної єдності вони зберегли більшість посад. Протестувальники обурилися, опозиційні міністри вийшли з кабміну. І уряд єдності не зміг провести перше засідання, призначене на сьогодні.

  Протестувальники: "Ми хочемо свободи! Хочемо уряду, обраного народом і керованого народом. Ми бажаємо самі вирішувати, яким буде наше майбутнє".

  Протестувальники: "Ми потребуємо уряду, що врятує країну, що поважатиме свободу і рівність. Уряду, що зможе вдовольнити різні регіони Тунісу, усіх робітників. Саме вони - наш найбільший ресурс. Адже, в країні небагато корисних копалин. Зате є народ . Дуже хоробрий народ!!!"

  Під тиском громадської думки новий уряд розпочав розслідування фінансових оборудок колишнього президента. Подейкують, що, тікаючи, бен Алі вивіз з Тунісу 10 мільярдів євро готівкою, а його дружина -  півтори тонни золота. Окрім цього, родина має за межами країни - численні банківські рахунки та не один маєток. Щоправда, скористатися закордонними розкОшами Бен Алі зараз не може. До Франції його не пускають, а Швейцарія - заморозила всі банківські рахунки президента та наклала заборону на продаж його майна. За новим швейцарським законом, ще 10 років ці статки пробудуть "нічиїми", а потім - якщо вирішить суд - перейдуть у власність туніського народу.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Стокгольмському зоопарку для росомах влаштували штучні замети
  Наступний матеріал
  "Київенерго" знову залишиться без газу за борги
  Теги: