У церкві Народження Христа у Вифлеємі пройшла святкова літургія

  Сьомого січня відзначатимуть Різдво християни східного обряду у цілому світі. Божествену літургію у надвечір’я Різдва провели в церкві Народження Христа у Вифлеємі. Її очолив предстоятель Єрусалимської православної церкви, Теофіл ІІІ. Християнські церкви латинського обряду у цей день святкують Богоявлення Господнє, чи так звану Епіфанію. У кількох конфесіях, окрім Богоявлення, відзначають і Водохреще.

  Християни східного обряду, які святкують Різдво сьомого січня, з’їхалися у Вифлеєм, до церкви Народження Ісуса. Два тижні тому різдвяні богослужіння тут провели патріархи латинського обряду. Нинішня церемонія - не менш пишна. Глави церков прибули до храму на літургію. До цього для духовенства і для тисяч паломників вулицями Вифлеєма пройшов традиційний марш із музикою.

  Мірана Сиріані, паломниця з Єрусалима: "Вифлеєм дуже відрізняється від Єрусалима, адже саме тут розташована церква Різдва Христового. На цьому місці народився Ісус".

  У католицькому календарі та у тих православних церквах, де Різдво відзначають 25-го грудня, шосте січня - теж велике свято. Це так звана Епіфанія, Богоявлення Господнє. У багатьох конфесіях Епіфанія збігається і з Водохрещем. На згадку про події, описані у Євангелії, люди ідуть купатися. Священик кидає у воду хрест, який намагаються дістати віряни, щоб отримати благословення на цілий рік. Один із таких обрядів провів у Туреччині константинопольський патріарх Варфоломій І. Він жбурнув у протоку Босфор дерев’яного хреста. Серед двадцяти плавців дістав його із води сорокарічний мешканець Греції.

  Обрядові купання відбулись і у Болгарії. Понад сто чоловіків із містечка Калофер виконали у воді народний танець у національних костюмах. Традиція діставати із води хреста у місцевих мешканців дещо відрізняється від інших вірян. Хто б не підняв святиню з дна - передає хрест одному з наймолодших учасників святкувань.

  Водохреще і Богоявлення не випадково відзначають одночасно, або ж у сусідні дні. Згідно з біблійною легендою, коли Ісус Христос охрестився у річці Йордан, він явив світові свою божественну природу. За Євангелієм, на Ісуса зійшов Дух святий у вигляді голуба, а з небес пролунав голос Бога отця, що назвав Христа "своїм улюбленим сином". 

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Луческу потрапив у ДТП в Бухаресті
  Наступний матеріал
  Рейтинг щасливих держав - Україна в кінці списку
  Теги: