мітинг_Туреччина 5.ua

У центрі Стамбула поліція розігнала демонстрацію на підтримку арештованих за критику влади журналістів

  Працівників газети звинувачують у зв'язках із проповідником Фетхуллахом Гюленом та курдськими бойовиками

  У центрі Стамбула турецька поліція розігнала демонстрацію. Застосували сльозогінний газ і водомети. Правоохоронці намагалися завадити людям провести марш до офісу газети "Джум-хурієт".

  Ходою протесту люди відреагували на арешт дев'ятьох працівників видання. Серед затриманих – головний редактор, карикатурист і колумніст, що критикували політику уряду. Затримали журналістів іще у понеділок. Сьогодні ж формально заарештували. Працівників газети, що стало вже стандартним поясненням влади своїх за останній  час,  звинувачують у зв'язках із проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого підозрюють в організації спроби державного перевороту в Туреччині, та курдськими бойовиками. Загалом після невдалого заколоту у Туреччині заарештували 37 тисяч людей, 100 тисяч втратили роботу.

  Сезгін Танрікулу, депутат від "Республіканської народної партії", сказав: "Влада хоче закрити всі опозиційні ЗМІ. А "Джумхурієт" була лідером у цьому сенсі. Вони не визнавали політичних авторитетів і критикували уряд. Тому цей арешт – дуже промовистий. Адже газета друкувалася від початку Турецької республіки, і стала символом історії преси".

  Попередній матеріал
  В італійській Флоренції антиурядові протести переросли у сутичку з поліцією
  Наступний матеріал
  Збірна України з гандболу сенсаційно обіграла команду Ісландії у матчі відбору чемпіонату Європи
  Теги:
  Loading...