5 канал

У Центрі Разумкова розповіли про турбулентність у відносинах між США та ЄС

Наразі можна лише спрогнозувати поведінку Вашингтона на політичній мапі світу після інавгурації президента Дональда Трампа

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков розповів про перерозподіл політичних сил у світі та "нову" позицію США, зокрема про ймовірність переходу Америки до політики ізоляціонізму та наслідки цього для світу.

"Якщо виходити з того, що певні передвиборчі тези Трампа будуть реалізовані в його зовнішньополітичні кроки за його президентства, то дійсно, певною мірою варто очікувати, що Америка може перестати бути глобальним гравцем і "сповзти" в ізоляціонізм", – зауважив Пашков.

"Це справедливо, виходячи з того, що Трамп неодноразово заявляв, що те, що відбувається в Європі – це справа європейців, а США буде формувати нову політику щодо НАТО, буде вибудовуватися дещо інакша політика щодо Європейського Союзу", – нагадав експерт.

Водночас, він зауважив, що "європейський блок НАТО може бути переведений на госпрозрахунок, тобто на самоокупність, враховуючи те, що зараз американська частка складає 72% НАТО в цілому. Тобто, ці заяви Трампа вносять невизначеність та дуже серйозну турбулентність у відносини Вашингтону та Брюсселю, наприклад. Це з одного боку".

"А з іншого – варто враховувати також те, що росіян не можна відносити до союзників чи поборників Трампа. Це не так", – зазначив експерт.

Чому для росіян не так важлива фігура Трампа – дивіться у сюжеті:

Дивіться також: Обама хоче зробити неможливим виконання плану Кіссінджера-Трампа щодо стабілізації відносин з РФ

Попередній матеріал
Мешканці відвойованого Новолуганського телефонуючи "102", потрапляють до "ДНР" – Аброськін
Наступний матеріал
Австрія надасть Україні гуманітарної допомоги на €2 млн – Курц

"Другий фронт" Росії або що Путін поклав "під ялинку" Трампу – експерт

Обама хоче зробити неможливим виконання плану Кіссінджера-Трампа щодо стабілізації відносин з РФ – експерт

Обрання Трампа президентом США не вплине на відносини між країнами-членами НАТО – Маккейн

Позаблоковий статус і відмова ЄС і НАТО – це пастка, в яку Росія нас хотіла спіймати – експерт